üst

images.jpg

TC kimlik no ile Sgk sorgulama nasıl yapılır?

SGK gün hesaplaması özellikle emekli olmak için oldukça gereklidir. Bu nedenle çoğu insan SGK bilgilerini yakında takip etmektedir. SGK çalışan gün sayısı, primler ve tabi yeni uygulamalar ile birlikte yaş da emekli olmak için oldukça gereklidir. SGK Gün sayısını ve primleri sorgulamak için birçok yöntem bulunmaktadır. Çalışan gün sayılarını bilmek geleceğiniz hakkında plan yapabilmek için kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylıklardan yararlanarak önünüzü görmek daha kolay olacaktır.

TC Kimlik Bilgileri İle SGK Sorgulama

SGK ile ilgili bilgilerinizi öğrenmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni oldukça kolay olan kimlik bilgileri ile sorgulamadır. Kimlik bilgilerinden özellikle TC kimlik numarası ile kolaylıkla SGK sorguları yapılabilmektedir. SGK ile ilgili çoğu bilgiler bu yolla öğrenilebilecektir. Özellikle SGK ücretlerinizin yattığını kolaylıkla görebileceksiniz. Aylık olarak yatan bu ücret emekli olabilmek için önemlidir.

E-Devlet Şifresi İle SGK Sorgulama

SGK bilgileri günümüzde daha kolay yöntemlerle incelenebilmektedir. Özellikle geliştirilen e-devlet sistemi ile kişisel bütün bilgilerinize ulaşabileceksiniz. E-devlet şifresi ile sadece SGK bilgilerinize değil önemli birçok bilgilere kolaylıkla ulaşabileceksiniz. SGK ile ilgili bütün dökümlere kolaylıkla ulaşabilmek için e-devlet şifrenizi resmi sitesinden girmeniz yeterli olacaktır. Hizmet dökümü sayfasına girerek kısa süre içinde istediğiniz SGK bilgilerine ulaşabileceksiniz.

SGK Sorgulama Ekranı

Sosyal güvenlik kurumu ile iş birliği içinde olan sitelerden kolay bir şekilde SGK bilgilerinize ulaşabileceksiniz. SGK sitesinden ilk olarak kimlik doğrulamak gerekir. Bu kimlik doğrulama şeklini belirlemek tamamen size kalmış olan bir durumdur. Sorgulama ekranından istediğiniz bilgilere ve primli gün sayısına ulaşabileceksiniz. Sorgulama ekranına ulaşabilmek için arama motorunu kullanabilirsiniz.

TC Kimlik Numarası İle SGK Sorgulama

SGK sorgulamak için en çok tercih edilen yöntemlerden birisi de TC kimlik numarası ile sorgulamaktır. Ancak e-devlet yönteminin ortaya çıkması ile birlikte TC kimlik numarası ile sorgulama ortadan kalkmıştır. Çünkü bu yöntem ile bütün bilgilerinize ulaşılması mümkün olacaktır. Bu oldukça riskli olduğu için oldukça zararlıdır. PTT şubelerinden alabileceğiniz şifre ile bütün işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceksiniz.

Bir önceki yazı olan Aile hekimi randevu alma başlıklı makalede 182 ile aile hekiminden randevu almak, aile hekimi mhrs ve aile hekimi randevu almak hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz