üst

SSK Girişim Yapıldı Mı?

Son dönemlerde pek çok çalışan, SSK primlerinin düzgün ödenmediği gerekçesi ile araştırmalar yapıyor. Biz de bu kapsamda bizlere sorulan sorulardan bir tanesi olan “SSK girişim yapıldı mı?” sorusunu ayrıntılı bir şekilde yanıtlıyoruz.
Girişinizin yapılıp, yapılmadığını anlık olarak öğrenmek ve buna göre yapılmadıysa şikayet etmek adına ALO 170’i arayabilirsiniz. Aradıktan sonra sizler için sunulan aktarma bölgesinden, kimlik bilgilerini girerek ayrıntılıca fikir edinme durumu söz konusudur. Ayrıca işten çıkış ve giriş bilgilerini de öğrenmek adına yine ALO 170 tercih edilebilir. 

Sigorta primleri hemen internette görünmeyeceğinden dolayı, SSK primlerini görüntülemek adına ALO 170’i aramak en doğrusudur. Ay sonundan, ay sonuna kadar hizmet dökümüne eklenen bu prim durumlarının, kesin olarak sonuçlarını almak adına tercihiniz internet ise ay sonunu beklemek durumundasınız. Bunun yanı sıra ise işvereninizin işe giriş bildirgesini de SGK’ya sorarak öğrenmek mümkündür. Bu gibi durumları riske atmamak adına SSK prim borcunuz var mı, sigortanız yapıldı mı gibi sorunsalların tamamını Alo 170 hattını arayarak sağlamak mümkündür!

Bilindiği üzere son dönemlerde ciddi bir yaptırım uygulanıyor ve sigorta primleri doğru ödenmeyen kişiler, bu kapsamda şikayette bulunarak iş yerlerini de şikayet edebiliyorlar. Nitekim bu yöntemlerle beraber artık SSK primlerini tam anlamıyla kontrol etmek ve buna göre bir tercih yapmak mümkündür. Netice üzerinden siz de seçeneklerinizi gözden geçirebilir ve ayrıntılı bir şekilde bilgi edineceğiniz kurumlar dahilinde Alo 170 hattını tercih etmek her kapsamda sizler için sorun yaşamadan bilgi edinebileceğiniz ortamları kapsamaktadır. Siz de bu aşamada web sitemizden daha ayrıntılı bilgiler alma yolunda araştırmalarınızı yapabilirsiniz! Sizleri bu gibi sigorta ve SSK konuları ile alakalı derinlemesine bilgilendirmeyi ihmal etmemekteyiz.

Bir önceki yazı olan SGK Evde Çocuk Bakıcılığı başlıklı makalede sgk evde çocuk bakıcılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

sigorta girişim yapıldı mı

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz