üst

Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGPD) Nedir?

SGK kapsamında sizlere belirli hak ve destek pirimleri verilir. Yani, Emekli olanlar Devlet tarafından desteklenir. Bazı haksızlara uğramamaları ve devletten daha çok imkanlara sahip bir şekilde yararlanmaları için, Destek primleri gibi durumlarla beraber yararlanma söz konusudur. Sosyal güvence altına alınan Emekliler, aynı zamanda çeşitli ödemelerle de destek alırlar. Bu destekle beraber daha iyi yaşama imkanı sunulur.

Sosyal Güvenlik Destek Pirimi, Emekli olan yada Yaşlı olup da emekli olanlara verilir. Bazı yaşa gelenler, emekli olsalar da daha iyi imkanlara sahip olmak için çalışmak isterler. Devlet burada emeklinin hakkını savunmak ve onlara destek vermek için, gerekli imkanları fazlasıyla sunar. Sosyal güvenlik kurumuna başvuru yapıldığı zaman, destekleme hizmeti kapsamında bu destek parasını alabilirsiniz. Ancak belirli bir yaş sınırı da var. Yani Erken emeklilik yasasından faydalanarak emekli olmuşsanız, kesinlikle bu tip bir destek primi almanız söz konusu değil.

Destek Primini Nasıl Alabilirim?

İnternet sitesi olan SGK kurumunun resmi sitesine girerek, bu hizmet hakkında gerekli yardımı alabilirsiniz. Destek primi almak için dilekçe yazmanız gerekmekte. Eğer dilekçe doldurmazsanız bu hakkı kazanamazsınız. Dilekçe doldurum işlemlerinde eksiksiz bilgiler vermek gerekir. Eğer eksik ve sizi tanımlamayan yanlış bilgiler verirseniz, SGK dilekçeyi dikkate bile almaz. Bu nedenle her zaman doğru ve kesin bilgiler vermekten yana olun.

Sosyal Güvenlik kurumundan güzel bir Pirim almak için, ilk yapmanız gereken Dilekçe ve Kurumun bunu onaylanmasıdır. SGK Destek pirimi sadece Emekli ve belirli yaşlarda olanları kapsar. Eğer, yaş olarak yada Emekli olarak bazı şartları yerine getirmiyorsanız, Destek Pirimi alamazsınız.

Bir önceki yazı olan Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım? başlıklı makalede eş sigortası ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1821 cOZs523sjpW-dPWRopNneT1tkpVH5A7KOa04re-cUQ_qbpf24ggS33kgxrxjyOe9 905f158b11b1a53b95d4c2c1c4a9f82e9c4d7378&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz