üst

izmir-sgk

SGK’da FETÖ Operasyonları

Diğer kurumlar gibi SGK’da da Fetö operasyonları başladı. Daha önce aralarında İzmir Şifa Hastanesi‘nin de bulunduğu paralel yapıyı finanse eden hastanelerin SGK ile olan anlaşmalarının iptal edildiğini yazmıştık. Tam da bu olay çok geçmemişken İzmir SGK bölge müdürü ve çalışan 6 kişi göz altına alındı. Bir kişi ise halen aranıyor. Bu olay ile bağlantılı bir operasyon olduğu ortada.

Habere göre , İzmir Cumhuriyet Başsavcı vekili Okan Bato’nun talimatı ile İzmir, Adana ve Ankara’da aynı vakitte operasyon yapan İzmir Emniyet müdürlüğü Mali suçlarla mücadele şubesi ekipleri, aralarında İzmir SGK il Müdürü Engin Bilgili, SGK mühendisleri G.B, N.Ö, H.T.A, M.G ile eski İzmir Bölge müdürü M.K’yı göz altına aldılar.

İddaalara göre gözaltına alınan kişilerin, FETÖ/PDY ye SGK ya ait binayı değerinin altında göstererek kendilerine tahsis ettiği yönünde. Eğer bu durum doğruysa sadece İzmir’de değil Türkiye’nin çoğu yerinde değerinin altında gösterilerek çoğu binayı örgüte kazandıkları sonucu çıkıyor. Zira sadece SGK kurumu değil çoğu kurumda da bu durum yaşanmıştır. Türkiye’deki sayısız kurumu hangisi örgüte ne yapmış, neler kazandırmış kim bilir.

İzmir SGK müdürü ve buna yardım eden insanlara bundan sonra ne olur, belli değil. Ancak SGK’da tasviyeler başladı. Zamanla tüm illerde ve genel müdürlükten de haberler alırız.

Bir önceki yazı olan 4A Hizmet Dökümü nedir, nasıl alınır? başlıklı makalede 4a hizmet dökümü, 4a hizmet dökümü almak ve 4a hizmet dökümü edevlet girişi hakkında bilgiler verilmektedir.

, , ,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz