üst

sgk-tescil

SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

Devlet artık bütün konularla ile ilgili kişisel bilgileri E-devlet adı altında toplamaktadır. E-devlet bir internet sitesidir. Bu internet sitesine ulaşabilmek için PTT aracılığıyla bir şifre satın almak gerekir. Verilen şifrenin kapalı olarak verildiğinden emin olmanız gerekmektedir. Bu şifre ile e-devlet sitesine giriş yapmak için istenen bilgileri ardından da şifrenizi girmeniz gerekir. Bu aşamadan sonra da ilk şifreyi oluşturulmak için yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Devlet ile kişisel ilişkilerinizi e-devlet üzerinden sorgulayabileceksiniz. Buradan SGK tescil ve hizmet dökümüne de ulaşabilmek mümkündür.

 SGK Tescil Nedir

Sigortalı yani SGK güvencesi altında çalışmak artık bir mecburiyettir. Yani herhangi bir kurumda çalışılması halinde de sigortasız işçi çalıştırılmaması yasal sorumluluktur. Bu nedenle SGK primlerinin yatıp yatmadığını kontrol etmek gerekir. Yatmayan herhangi bir prim ile ilgili yasal haklarınızı aramanız gerekir.  SGK Tescil sorgulaması bu aşamada önem kazanmaktadır. SGK tescil kaydının sorgulanması ile birlikte SGK sicil numarasına ulaşmak mümkündür.

SGK Hizmet Dökümü Nedir

SGK hizmet dökümü yatırılan primleri görmek açısından son derece önemlidir. Ancak hizmet dökümüne ulaşmak için e-devlet şifresi şarttır. Çünkü SGK ile ilgili bütün kayıtlara sadece bu şekilde ulaşılabilmektedir. SGK hizmet dökümünde yatırılan bütün primleri ve ayrıntılara görmek mümkün olacaktır. Primlerin yatırıldığı günü ve prim miktarını bu yol ile öğrenmek çok olay olacaktır. Yatırılan primler ve günler ile birlikte emekli olunacak zamanı tespit etmek de kolaylaşacaktır. Emeklilik hesaplamalarında kullanılan bu veriler ile hesaplamalar yapılabilecektir. Ancak yine de emeklilik için yaşında önemli olduğunu unutmamak gerekir.

 SGK Tescil Ve Hizmet Dökümü Nasıl Alınır

SGK tescil ve hizmet dökümü almak için ilk olarak e-devlet üzerinden giriş yapmak gerekir. Çünkü bu bilgilere ulaşabilmek için artık sadece bu siteden yararlanılmaktadır. E-devlete giriş yapmanız halinde sizden herhangi bir bilgi istemeyecektir. E-devlet bireyin bütün SGK bilgilerine ulaşabilmesi için yeterli olan bir sitedir. E-devlet üzerinden hizmet dökümünün çıktısını almak da son derece kolaydır. Bu konuda ki yönergeleri izleyerek çıktıya ulaşabilmek mümkündür.

4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti için TIKLAYINIZ

Bir önceki yazı olan Sgklı hastaneye ne kadar fark ücreti öder? başlıklı makalede fark ücreti 2016, hastane fark ücreti hesaplama ve hastane fark ücreti ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

sgk tescil,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1821 TnLRkCNsveUDVBfHk5ZXaGL3WEh4PNEnieVzvWJM24khjx_fgsLR1e1nKifglrow 7f4fc13f2110e75a918978a2935e556fd3c209ef&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,sgk tescil ve hizmet dokumu eksik g n

, , , ,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz