üst

SGK Telefon Dolandırıcılığı Hakkında Açıklama

SGK kurumu üzerinden yapılan bir resmi açıklama oldu. Bu açıklama aslında insanlar için oldukça önem taşıyan bir açıklamaydı. “Dolandırıcılık Üzerine” yapılan açıklama da, insanları arayarak çeşitli borçlarının olduğunu ve ödenmesi gerektiği konusunda talepte bulunulduğunu belirten SGK, bu konuda insanların kesinlikle tedbirli olmaları gerektiğiniz duyurdu. Sizi arayanlar kesinlikle dolandırıcılar. Bu dolandırıcılar sizden kişisel bilgilerinize kadar her şeyi isteyerek, size bir hesap vererek, bu hesaba para yatırmanızı istiyorlar.

SGK borçlanması sadece resmi evraklarla size gönderilen bilgiler dahilinde olacak. Bu bilgiler sizin kişisel bilgilerinizi zaten resmi olarak yansıtır. Bu nedenle de Borcunuz var diyerek sizi arayanlar, kişisel bilgilerinizi bilmiyor veya sizden istiyorsa, kesinlikle onlar dolandırıcıdır. SGK kurumu İnternet üzerinden resmi bir açıklama yaparak, bu konu hakkında net bilgiler verdi. SGK size asla borcunuz var diyerek arama yapmaz. Bunu iyi düşünün ve dolandırıcılara kanmayın.

 “Borcunuz Var Kısa Sürede Ödeyiniz” 

Borcunuz var diyerek arayan her kişi, yaşadığımız bu Dijital ortamda, hiçbir resmi kurum sizi arayarak borcunuz var ödeyin demez. Bunu diyenlerde dolandırıcıdan başkaları olamaz sizi arayanlar, “SGK Sağlık Sigortası Borcunuz” var diyerek, size bir hesap bilgisi verirler. Bu hesap dahilinde sizin para yatırmanızı beklerler. Eğer parayı yatırırsanız, paranız çöpe gider arkadaşlar. Paranızın çöpe gitmesini istemezseniz, asla ama asla dolandırıcılara kanmayın.

SGK üzerinden iletişim kısmından bu konuda bilgi alabilirsiniz. Yada Resmi kurumlara başvuru yaparak, yüz yüze onlarla iletişime geçin. Ama, arayarak telefondan borcunuz var diyenlere kanmayın. Bu tarz kişiler, sadece SGK üzerinden değil, diğer alanlarda da bu tip aramalarla borcunuz var diyerek para istemekteler.

SGK üzerinden sizleri arayan kişilere dikkat edin ve sizi arayan telefon numarasını en yakın kurumlara şikayet edin. Bu konuda mağdur olan binlerce vatandaş var diyebiliriz. Telefon dolandırıcıların ünlüleri bile kandırdıklarını unutmayın.

Bir önceki yazı olan Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım? başlıklı makalede eş sigortası ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz