üst

sgk-logo.jpg

SGK sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Binlerce çalışanın SSK SGK sorgulama işlemi nasıl yapılır, bugün bu konu hakkında konuşacağız. Binlerce sgk sitesi bu konuda çok fazla haber yazdı, çizdi. Lakin halen tam bahseden yok. Sgk sorgulama işlemi eskisi gibi sgk kurumunun kendi internet sitesi üzerinden yapılmıyor. Tüm kurumlar gibi sgk da edevlet sistemine entegre edildi. Sorgulama işlemi ve ya belgeleri edevlet sistemi üzerinden yapacaksınız.

Sgk hizmet dökümü almak için www.turkiye.gov.tr internet sitesine giriş yapmanız gerekir. Edevlet sistemine giriş yaptıktan sonra kurumlar içerisinden sosyal güvenlik kurumu yazdıktan sonra sgk ile ilgili tüm sorgulamaları yapabilirsiniz.

Edevlet sistemine giriş yapabilmek için Tc kimlik numarası ve edevlet şifrenizi girmeniz gerekir. Bu bilgileri girdikten sonra edevlet sistemine giriş yapmış oluyorsunuz. Burada sgk prim sürelerini ve bunların odenip odenmedigini kolaylıkla öğrenebilecekler.

Çalışanların hastane, eczaneden ilaç almak ve diğer sosyal haklardan yararlanması için sgk primlerinin düzenli olarak yatırılması gerekir. U primlerin takibi artık edevlet sistemi üzerinden rahatça yapılabilir. Edevlet şifresi almak için ptt şubelerine uğramanız yeterli. Kafanıza takılan bir soru varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bir önceki yazı olan SGK Emekli Maaşı Sorgulama başlıklı makalede sgk emekli maaşı sorgulama şifresiz, sgk emekli maaşı sorgulama tc ile ve ssk emekli maaşı öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz