üst

SGK Ne Zaman Emekli Olurum?

SGK ne zaman emekli olurum, SSK emeklilik hesaplama ve SGK emeklilik sorgulama gibi aramalardan sitemize yoğun bir şekilde talep olduğunu gördük. Biz de SGK emeklilik hesaplama konusunda nasıl yapılacağı ile ilgili elimizden geldiği kadar basit bir dil ile anlatmak istedik. SGK emeklilik yaşını merak edenler için SGK kurum olarak basit bir hesaplama aracını sitesine koymuş. Buradaki sorgulama ekranını eksiksiz doldurarak siz de emeklilik tarihinizi normal bir şekilde öğrenebilirsiniz.

SGK Ne Zaman Emekli Olurum Sorgusu

Aşağıda vereceğimiz adresten SGK sayfasına girdiğiniz zaman karşınıza çıkacak sorgulama sayfasında kişisel bilgilerinizi ve ssk kayıtlarınızı girdikten sonra ne zaman emekli olacağınızı kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Bilgilerinizi aşağıda görülen forma eksiksiz doldurduktan sonra “GÖNDER” butonuna basabilirsiniz. Karşınıza ne zaman emekli olacağınızı ve kalan prim gün sayınızı öğrenebilirsiniz.

sgk-ne-zaman-emekli

SGK Emeklilik Formu Nasıl Doldurulur?

SGK sayfasında emeklilik formunu doldurmak için aşağıdaki adımları izlemenizi tavsiye ediyoruz. Diğer türlü ne zaman emekli olurum SGK formunu dolduramıyorum gibi olumsuz yorumlar gelmesin.

Ne Zaman Emekli Olurum Hesaplamak için TIKLAYINIZ
  1. Siteye girdikten sonra önce cinsiyetinizi belirliyorsunuz
  2. Doğum tarihinizi ay/gün/yıl olarak giriyorsunuz.
  3. Daha sonra altta yer alan şu ana kadarki ssk prim gün sayınızı yazıyorsunuz.
  4. Askerliği eklemek istiyorsanız 450 ya da 600 gün olarak ekliyorsunuz. 450 gün 1,5 yıl askerlik yapanlar için, 600 ise 2 yıl askerlik yapanları kapsıyor.
  5. Varsa fiili ya da yurt dışı gün sayınızı onları da ekleyiniz, yoksa boş bırakınız.
  6. Bütün bunları yaptıktan sonra GÖNDER tuşuna basmanız yeterli olur.

Yukarıdaki işlemleri eksiksiz yaparsanız karşınıza ne zaman emekli olurum sorunuzun cevabı çıkacaktır. Emekli olacağınız tarih ve emekli olana kadar ödeyeceğiniz toplam gün sayısı yer alacaktır. Ne zaman emekli olabilirim konulu yazımız bu kadar. İşlemler oldukta basit. SGK Emeklilik hesaplama ile ilgili varsa sorularınızı sorabilirsiniz. Ne zaman emekli olurum ile ilgili hesaplamalar yapmıyoruz. Verdiğimiz şekilde yapabilirsiniz.

Bir önceki yazı olan Bağkur Banka Değişikliği başlıklı makalede bağkur banka değişikliği, bağkur banka değişikliği yapma ve bağkur banka değiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

, , ,

Trackbacks/Pingbacks

  1. SGK Almanya Emekli Ödemeleri | SGK Hizmet Dökümü, SSK Sorgulama, Edevlet - 14 Ocak 2016

    […] emekli lafını çok duyarız. İşte bu emeklilik, Türkiye üzerinden emekli maaşınızı aldığınız zaman daha çok artar. Çünkü Almanya üzerinde vergileri bir tarafa koyunuz. […]

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz