üst

SGK Muayene Ücretleri Ne Kadar?

SGK 2016 yılı itibari ile her bölüm için ayrı vizite ücreti belirledi. Hastanede farklı bölümler için yeni muayene ücretleri düzenlendi. Peki yeni vizite ücretleri ne kadar? Vizite ücreti hesaplama nasıl yapılır, bunlar hakkında sizi bilgilendirelim. SGK muayene ücreti hesaplama yapmak için aşağıda vereceğimiz site üzerinden bilgileri girmeniz gerekiyor.

2016 Muayene ve Rapor Ücretleri

Sağlık bakanlığı bünyesindeki devlet hastanelerinde ( devlet hastaneleri, sağlık ocakları, aile sağlığı merkezleri, eğitim ve araştırma hastaneleri, Sağlık Bakanlığınca işletilen üniversite hastaneleri, klinikler) ücretli hastalardan yani Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK – SSK – Bağkur – Emekli Sandığı) güvencesi olmayanlardan aldığı muayene ücretlerinde değişikliğe gitti. Eskiden ücretli hasta muayene olurken giriş yaptığında ödediği 15 TL 30 TL’ye çıkartıldı.

Artık devlet hastanelerinde SGK’sı olmayan vatandaşlar, GSS borçlarını ödemeden doktora muayene olamayacaklar. Ayrıca hastanın rapor üretleri (işgöremezlik raporu, çalışamaz raporu vs.) yüzde 600 artarak 20 TL’ye yükseldi.

Özel Hastane Muayene Ücretleri 2016

SGK güvencisi olmayan vatandaşlar ortalama 25-35 TL muayene ücreti ödediğini varsayarsak özel hastanelerdeki muayene ücretleri de şu şekilde olacaktır.
https://i0.wp.com/sgk-sitesi.com/wp-content/uploads/2016/01/sgk-2016-muayene-%C3%BCcretleri.jpg?resize=503%2C485

SGK Vizite Ücreti Hesaplamak

Sgk vizite ücreti hesaplama için aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayarak açılan sayfada hastaneyi seçip size ne kadar vizite ücreti çıkacağını hesaplayabilirsiniz. Bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekiyor.

SGK Vizite Ücreti Hesaplamak İçin Tıklayınız

2016 SGK vizite ücreti ve yeni özel hastaneler muayene ücretleri hakkında sormak istedikleriniz varsa aşağıdaki yorum kutusunu kullanabilirsiniz. Herkese acil şifalar diliyoruz

Bir önceki yazı olan Evde Bakım Hizmeti başlıklı makalede evde bakım hizmeti başvuru, evde bakım hizmeti nedir ve evde bakım hizmetinden nasıl faydalanırım hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

özel hastane muayene ücretleri 2016,devlet hastanesi muayene ücreti 2016,özel hastane muayene ücretleri,devlet hastanesi sigortasız muayene ücreti 2016,devlet hastanesi muayene ücreti,sigortasız muayene ücreti 2016,devlet hastanesi sigortasız muayene ücreti,özel hastane tahlil ücretleri 2016,sağlık ocağı muayene ücreti 2016,hastane muayene ücreti

, , , ,

30 Responses to SGK Muayene Ücretleri Ne Kadar?

 1. Dilek ergan 25 Nisan 2016 at 13:17 #

  Ssk sız insan işsiz parasiz insan demek yaaa Allah askina bunun daha ilaci var.bu nasil devlet düsereceklerine zam yapilmiş yaziklar olsun fakir insan ölsûn sürünsün bu nasil sistem

  • kaya 22 Kasım 2016 at 02:50 #

   birde gss diye bir saçmalık çıkardılar. mantığı şu: işin yok felan anlamam git bir yerden parayı bul getir. muayene olup olmadığın umrumda bile değil. özel sigortam var gss istemiyorum da diyemiyorsun mecburi olacak. tam anlamıyla saçmalık. sosyal devletsen önce iş bulursun sonra genel sigortaya tabi tutarsın. zaten işsiz kalan adama hayat vurmuş çaresiz kalmış en dar zamanında birde borç kesiyorlar insana.

  • mert 24 Kasım 2016 at 19:49 #

   ilk defa kendi halkına kendi ülkesinde ikinçi sınıf muamelesi yapan bir devlet gürüyom devlet ançak suriyelilere bizim paramızla baksın adamlar ekmek elde su gölden biz hastaneye bile gidemiyoruz suriyeliler elini kulunu sallayarak bizim paramızla bedeva muayene bedava ilaç bizi bu hale sokanın allah belasını versin

 2. Cesim 1 Mayıs 2016 at 04:11 #

  Bu devlette garibanlar ne yasayabilir nede insan yerine konur .. sigortasiz calisamaz bir hastayim issizim .. kac zamandir atesler icinde evde yatiyorum aile hekimine gidiyorum rusvet istiyor alttan.. ozel hastaheneye gitsek bir dunya para .. devlet hastahanesinedemi para yaziklar olsun size bide zam yapmissiniz olelimde kurtulun zenginler bir arada yasayin ..

 3. Şafak 19 Mayıs 2016 at 20:21 #

  Yazıklar olsun.

 4. Ortadirek 23 Mayıs 2016 at 20:28 #

  Sosyal devlet nerede insanları borclandirdiniz gss adıyla şimdide surunduruyorsunuz yazıklar olsun yuh be

 5. mesut 3 Haziran 2016 at 14:25 #

  ben diş doktorlarından bıktım.
  devlet memuruyum ama hiç hizmet almadım desem yalan olmaz. ayağımın dibinde diş hastanesi var. fakat ne ilacı ilaç ne de tedavi diye birşey. gittiğimde çek diyorum artık illallah dedirttiler. ilacı para muayenesi para gece bakmazlar , kanal yapacaklar hesapta çek gitsin daha iyi.

 6. Cosgun 12 Haziran 2016 at 03:45 #

  Iktidar oy verenlerine geçmiş donemin kuyrukları iflas eden SGK bütçesini anlatıp tirsitma politikasiyla hastayı uyusturuyor.
  Hasta yandaş mutlu bir şekilde ayrılıp Eczanesine gittiğinde muayene ücreti hortluyor. Aklına ilk gelen canavar eczane oluyor. Zaten GSS ni odemis ilaç katkisi ödemiş birde muayene ücreti ile opulup ayriliyor

  • alperen 18 Ekim 2016 at 17:23 #

   Evet eskiden daha iyi idi demi? Doğru söylüyorsun.

 7. Vedat 24 Haziran 2016 at 10:25 #

  Çok üzgünüm ama yazmak zorundayım güvencesi olmayan bir insanın bu ülkede yaşaması çok zor bir suriyeli kadar bile degerimiz yok sayın devletimiz bunu duyun suriyeli elini kolunu sallayarak gidiyor birinci sınıf bir insan olarak tedavi oluyor ilaçlarını alıyor suçumuz TÜRK VATANDAŞI OLMAKMI ve ben bu vatanı devletini idarecilerini seven biri olarak sesleniyorum lütfen bunları dikkate alın binlerce insan mağdur ve devletinden destek bekliyor tskr ederim

 8. Yasemin 15 Temmuz 2016 at 07:56 #

  Siz yorum yapanlar biliomusunuz en iyi saglik sistemine hala biz sahibiz ve en iyi fiyatlarla.. 2 yildir abd de okuyorum.. sigortasizim. Hasta olmak demek ölmek demek burda. Kucucuk bir kasinto icin iki tane minicik tupler içinde ki kremlere 370$ odedim.. doktor muayenesine verdigim parayi soylememe gerek varmi bilmiyorum… kendi vatandaslari bile odu kopuyo hasta olmaktan çünkü insani boyutta değil saglik harcamalari. kiymetini bilin ulkemizin ha bire sikayette bulunmak yerine. ..

  • ahmetbey 7 Eylül 2016 at 23:47 #

   yasemincim sen suritelilerin ve bölücülerin bedava tedavi ve ilaç aldıklarından bi habersin heralde.. abd ile mi kıyaslıyon t.c yi abd dünyanın en zengin ülkesi fiyat onlaraaaaa yüksek değil..

  • Can 16 Ekim 2016 at 23:41 #

   Amerika ile bu ülkeyi bir tutman senin cahilliğin.Orada ki insanların ekonomik açıdan nasıl rahat oldukları ortada.Bir çok şeyin son derece hesaplı olduğunu,en fakirin bile işsizlik maaşı alıp öyle yada böyle günü çıkardığını niye söylemiyorsun? İnsanların birbirine saygı duyduğunu ve yasaların ne derece sıkı olduğunu niye söylemiyorsun? Ülkenin vatandaşlarına ayrı ayrı bir değer olarak bakılmasını niye söylemiyorsun? Sende onların bizden her türlü üstün olduğunu biliyorsun,ama mazeret üretircesine hastaneleri sürmüşsün ortaya,yersek tabi..

  • Süleyman yıldırım 1 Şubat 2017 at 16:25 #

   Suudi Arabistan’da çalışıyorum. Burada İngiliz sistemi özel sigortacılık var. Parayı basıyorsun sağlık sigortası alıyorsun. Tabi parana göre sınıflara ayırmışlar. En yüksek sigortaya bile tam teşekküllü tedavi olamıyorsun. Belli bir limitleri var. Devlet hastanesi belli başlı hizmetler haricinde hizmet vermiyor. Avrupa ve Amerika sigorta sistemleri böyle. Gerçekten de ülkemizdeki sigorta sistemi çok iyi. Sadece eksik olan kaliteli sağlık hizmeti. İnanın çok ucuz. Şu anda bir röntgen 300 Riyal =300 TL. Türkiye’de özel hiperbarik oksijen tedavisi 35 tl. Burada hiperbarik oksijen tedavisi 850 riyal =850 tl civarı. Gerisini siz düşünün.

 9. Atila 15 Temmuz 2016 at 13:33 #

  Yurtdışında yaşayıpta buraları için ahkam kesenlere hayranım….burda insanların ne gibi zorluklar için de yaşamaya çalışıp geleceği bırak günü kurtarmanın bile derdinde olduğundan bi haberler…işsizlik tavan hastaneler ölümcül hastalıklarda bile inanılmaz uzun tarihlere gün vermekte …fakirler tamamen sürünürken orta halli vatandaş yok olma yolunda ..ama devlet her türlü vergisine her türlü legalleştirdiği yolsuzluklara atmaca şahin …emekli olabilenler bi dertli olamayanlar bin dertli …ama arkadaşlar yurtdışından bakınca burayı cennet gibi görüyor…canlarım benim fıkralardaki sigara molasına benziyor buralar ..görüntü iyi ama halkın içi çürümüş yani şükredecek yerler sancıyor….

 10. Aylin 31 Temmuz 2016 at 00:24 #

  Ben Türk falan olmak istemiyorum lan yazıklar olsun bu ülkeyide bu insanlarıda bu hale getirenlerden sayın cumhurbaşkanımız halkın artık uyandığını sezmiş olsa gerek kendine ithal oy atan yalakalar türetiyor !!!!

 11. mumine 19 Ağustos 2016 at 22:39 #

  Yalan dolan kandırın durun. Daha geçen ay gittim burda en çok fiyat yazıyor hastanede sok oldum 75₺ muayene ücreti. Hemde ssklıya. Ssklıya bile böyle bi KAZIK atan sistem ssk sıza hayli hayli… Allah Müslümanlara yardım etsin zalim yöneticilerse ceplerini doldurup dursun! Elbetteki yanlarına kar kalmayacak.

 12. Ahmet 21 Ağustos 2016 at 10:46 #

  SDÜ EGT.ARCTRM.HAST.BOBREK AMELIYAT OLDUM SOL BOREGIMI ALDILAR 3300 TL HESAP CIKARDI AMELIYATI YAPAN DOCEN DR A… BEN BU PARAYI ODEYEMEM EMEKLI BIRIYIM AYBASINI GETIREMIYOM BU PARAYI NASIL ODERM DEDIM DR.SOYLEDIGI DISARIDA BU AMELIYAT 30000 TL YAPICAK BISEY YOK DEDI ….LUTFEN KONUYLA ILGILI BILGISI OLAN CEVAP YAZSIN LUTFEN.

 13. ahmet 23 Eylül 2016 at 10:20 #

  yazıklar olsun bu ülkeye. yönetenlere kesinlikle laf etmiyorum. çünkü hata bizde. böyle zalimleri başımıza getirenlere. ben bu ülkenin vatandaşıyım ve şu an işsizim. hiç bir özlük hakkım yok. tedavi dahi olamıyorum. insan bu tarz şeyleri görünce vatandan da topraktan da soğuyor. ama yapacak bir şey yok herkes hak ettiği gibi yönetilir. bu kader değil tamamen seçimimiz. şu an bu hükumeti iktidar yapıp, hastalığımda tedavi olmama engel kaç kişi varsa hakkımı helal etmiyorum. dini imanı para ve rant olan yetkililerin en kısa zamanda taşlaşmış vicdanlarını gözden geçirmesini diliyorum. ama kim duyar kii…?

 14. metehan 15 Ekim 2016 at 19:20 #

  Keske suriyeli dogsaydim yaziklar olsun

 15. Can 16 Ekim 2016 at 23:27 #

  Bu derece kendi halkını yok sayan bir sistem ve düzen başka bir ülkede göremezsiniz.Bugün 30 lira ile çoğu insan evinin meyve ve sebze ihtiyacını karşılıyor.GSS borç olayı ise tam bir küfür gibi.Çok şükür borcumuz yok ama o insanlar yaşamasın mı? İnsanları bu duruma sürükleyip,bazı şahısların arkasında holiganlık yapanlara yazıklar olsun.Siz yoksulluk çekmiyorsunuz anladık ama biraz vicdan sahibi olun..

 16. Alper 10 Kasım 2016 at 16:47 #

  Muayene oldum ssk goztepe eğitim ve araştırma hastanesinde acilde ilaci mi almaya gittiğimde 61 tl muayene ücreti çıkardılar benim sigortam yatıyor her ay arti maasimdan vergi kesiliyor bide muayene olduğumda 61 tl ücret çıkıyor iptal ettim almadım ılacimı bu adaletse ben böyle adaleti kabul etmiyorum asgari ücretle çalışanlar olsun yaşamasın bu ülkede yaşamaya bir gram değer veren sistem yok cunku

 17. mine 25 Kasım 2016 at 09:42 #

  Aynen suriyelilere şuna buna hersey var ama bu ikilikli ülke kendi vatandaşını tutmuyor, eee bu yoksul bizin gibi olup zoru zoruna vergi şu bu adı altında alınan paralar cehenemde de birilerini ısıtir insallah.. Ee Türkiye turkiye olmaktan cikti artik, başlarin yaptıgı sey göz boyamak

 18. Arzu 4 Aralık 2016 at 03:56 #

  Ne kadar şükürsüz insanlarsınız hamt olsun ülkenin durumuda çok güzel siz adi fetöcülere laf etmeyin ülkemizi bölenlere kalkın dünya liderine laf edin çalışacak insana iş çok ben çocuk bakıyorum 3tanede kendi çocugum var oglum liseyi bitirdi bölümü üzerine bir fabrikada işe başladı daha yavrum 19 yaşında bir buçuk yıldır sigortalı üç vardiya çalışıyor çalışana rızık bol veriyor rabbim bide şükür edene siz gibi boş konuşana deyil cumhur başkanımızada laf söyleyenler kendilerine dönsün ne düşünüyorlarsa

  • Can 19 Aralık 2016 at 21:47 #

   O kadar insanın yazılarından bunu mu çıkardın? Nerde yaşıyorsun sen? Senin oğlunun 3 vardiya çalışmasından bizene,biz mi sorumluyuz? Amerikada günde 7 saat çalışan büyük ihtimal senin oğlundan daha fazla para alıyor ve daha az ter döküyor ve yoruluyor.Şimdi bundan ben mi sorumluyum yada burda yazı yazanlar mı sorumlu? Bu ülkeyi kim idare ediyorsa bunların hepsinden o sorumludur.Amerika Başkanı Obamaya mı laf söyleyelim.Tabi bunlar küçük meseleler ülkeyi ne hale çevirdiniz ortada,hiç bir garantin olmadan diken üstünde oturmak hoşunuzamı gidiyor? Bende 21 yaşında bir gencim bu arada..

 19. zeynel 20 Aralık 2016 at 21:36 #

  Hastaneden kan hapı yazdırdım bagkurum var eczane ya ilaç almaya gidiyorum hapın fiyatı 7 buçuk lira bide her seferinde muayene ücreti kesiliyor 15- 20
  lira nasıl oluyor bu

 20. fırat 25 Aralık 2016 at 04:12 #

  ben üniversite öğrenciyim ve 25 yaş üstüyüm. 25 yaşindan sonra öğrenci olup ebeveyın sigortasından faydalanamıyormuşuz. 27 yaşında mezun oldum okuldan. öğrenci olduğum halde 2 yıl borç çıkarmışlar 9bin tl. Sanki üniversiteden hemen sonra atama kolaylığı veriyormuş gibi bi de borca tabi tutuyor. yeminle hiçte şükür etmiyorum böyle bir iktidarın var olduğu bir ülkede. Arkadaş iş yok borç var

 21. Resul 3 Ocak 2017 at 22:21 #

  Şimdi hastanedeydim dış kapı acil de muagne olamadım hastalık tam isim biraktim sigortam yok diye muagne etmediler hani acilller ücretsiz şu sağlık bakanım?

 22. Tuna 3 Mayıs 2017 at 14:29 #

  Ancak milletin parasını alıyorlar 25 yaşı na kadar bakilacak denildi hiç bişi olmasi yazik lar olsun

 23. Muhammed 15 Haziran 2017 at 16:28 #

  Böyle devlete yazıklar olsun böyle millete de, 20 yaşında genç bir vatandaşım ama hastaneye gidip (bana göre) tonlarca para ödeyemiyorum. Çalışmakta istemiyorum işçiliğin nasıl bir şey olduğunu hepimiz biliyoruz. Evde üniversiteye hazırlanıyorum gittiğim lise kötüydü eğitimi olsun muhiti olsun okuldan bi cacık olmadı evimde hazırlanayım diyorum. Doğal olarak sağlık sorunlarım cıkıyor,
  arada bi cepte para yok nasıl tedavi olabiliriz hırsızlık mı yapalım? Haa ama bizim hırsızlık yapmamız yasaktı. Biz dediysem de milletin ama siz soyun bizi soyun hazineyi soyun kimse de sesini çıkarmasın böyle millete vur kırbacı helali hoş olsun aldığınız paralar bu milletten. Böyle kapitalist sistemlerde ne yazık ki hiçbir zaman düzelmeyecek durumlar. Keşke türkiyede doğmasaydım.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz