üst

SGK ile İlişkisi Kesilen Paralel Yapı FETÖ Hastaneleri

feto-hastaneleriParalel yapı FETÖ‘ye finansal destek sağladığı için 10 ilde 21 hastanenin SGK ile ilişkisi kesildi. Talimat direkt olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu’dan geldi. FETÖ hastaneleri SGK kapsamından çıkarıldı. Peki bu paralel yapı hastaneleri hangileri ve bundan sonra ne olacak?

SGK kapsamından çıkarıldıktan sonra bu hastanelerden paralel yapıya finansal olarak aktarılan 400 milyon dolar böylece kurutulmuş oldu. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Konya, Şanlıurfa, Van ve Eskişehir’de bulunan 21 hastaneye yapılan bu kapsamlı operasyonlar paralel yapının güçlenmesi bir nebze de olsa engellenmiş oldu.

Paralel Yapı FETÖ Hastaneleri

Bu hastanelerden 10’u İzmir’de bulunuyor. Bu hastaneler SGK ile anlaşmalı olduğu için yüksek bir hasta kapasitesine ulaşmış ve böylece büyük bir büyüme kaydetmişti. Ancak SGK ile anlaşmaları iptal edilen hastanelere bundan sonra bu şekilde başvuramıyorsunuz. Şu uyarıyı yapmakta fayda var.

Bundan sonra bu hastanelerde yapacağınız tedavi ve sağlık hizmetlerini devlet karşılamayacak, tamamını siz karşılayacaksınız.

İşte o hastanelerin tam sıralı il il listesi:

 1. Ankara’da Turgut Özal Üniversitesi Hastaneleri,
 2. Bursa’da Bahar, Rentıp, Rentıp Diyaliz Merkezi,
 3. Özel Erzurum Şifa Hastanesi,
 4. Gaziantep Nizip Özel Medinas Hastanesi,
 5. İstanbul Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi,
 6. Konya Mevlana Üniversitesi Vakıf Hastanesi,
 7. Şanlıurfa OSM Ortadoğu Hastanesi,
 8. Van Özel İstanbul Hastanesi,
 9. Özel Eskişehir Sakarya Hastanesi
 10. İzmir’de; Şifa Üniversitesi Bornova Eğitim Araştırma Hastanesi ile birlikte Şifa Üniversitesi Hastanesi’nin Basmane, Gaziemir, Göztepe Şubeleri ile bağlar kesildi.

İzmir’deki diğer FETÖ hastaneleri ise şöyle:

 • Şifa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi,
 • Şifa Üniversitesi Hastanesi’nin Karşıyaka, Menderes, Balçova Polikliniği,
 • Şifa Üniversitesi Hastanesi Kaya Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi,
 • Şifa Üniversitesi Buca Eğitim ve Sağlık Kampüsü

Bundan sonraki süreçte bu hastaneler hakkında detaylı araştırmalar yapılacak. Yapılmayan tedavileri yapıldı gösterip haksız kazanç elde edilmesi durumu incelenecek. Böyle bir durum görülürse ilerleyen zamanlarda bu hastaneler kapatılabilecek. En son gelişmeleri takip edeceğiz.

Siz paralel yapı hastaneleri hakkında ne düşünüyorsanız. Ortada bir haksızlık mı var. Yoksa bunu en başından beri hakettiler mi?

Bir önceki yazı olan SGK Sigorta Prim Desteği Süresi Uzatıldı başlıklı makalede sgk prim desteği kaç yıl, sgk prim desteği nedir ve sigorta prim desteği hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

fetonun hastaneleri,cemaat hastaneleri hangileri,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1833 lsfuHuynLn0msU4F-hvzdunOI6mH7OCyOQ5GruIwTNpcR2xq_2HO3V51Gw5KAN8T 0e69217e02a2b4c2e5261dd5a527068227268938&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

, , , , ,

18 Responses to SGK ile İlişkisi Kesilen Paralel Yapı FETÖ Hastaneleri

 1. Hasan Akdemir 4 Ocak 2016 at 14:55 #

  Biraz önce bulunduğu bölgede cemaat abisi olarak tanınan birisiyle konuştum. Bu duruma verdiği cevap ” benim şirketim parayı helalinden kazandıktan sonra istediğim yere parayı veririm , kim ne karışıyor ” şeklinde oldu. Bu kurumların dibine kibrit suyu dökülüyor sonra da Fettullah amcanın Amerika’dan dönmesi bekleniyor, bir nevi birisini rehin alıp tehdit etmek gibi bir şey. Ben Fettullah amcanın yerinde olsam ; ilk uçağa atlar Türkiye’ye gelir, ” aha geldim, ne varsa derdiniz benimle çözün, cemaatimdeki garibanlara dokunmayın ” derdim ve o zaman kendimi cemaat lideri gibi ( Rahmetli Bediüzzaman örneği ) hissederdim. Şu manzaraya bakılınca ömürlerini Fettullah amcaya adayan bu insanlar bana sanki harcanmış gibi gözüküyor.”

  • admin 4 Ocak 2016 at 15:35 #

   Çok yerinde bir tespit olmuş. Olan garibanlara oluyor

  • levent 30 Ocak 2016 at 03:43 #

   Bediüzzaman gibi denmez ona zulmedenler müslümanlık adına yapmadılar.

  • Saglikci 22 Temmuz 2016 at 17:30 #

   Iyi de sadece bu hastaneler degilki,imsanlarin hayatlarini kullanip gelir saglayan ozel hastanelere ne demeli ozel tekden hastanesi kalp damar cerrahisi gibi mesela …..insanlari angio yapip saglikli insanlari ameliyat yaptiklari angio raporlarini tikali damar gosterip ameeliyata ölume gonderen hastaneler den biri.Esas bunlar icin ne yapiyorlarki

 2. mert 8 Ocak 2016 at 00:46 #

  Hastaneler kapatılıyor veya sgk ile ilişkisi kesiliyor sonuç belirsiz ve belirli gerçek olan tek şey varki şu kış vakti cemaat ile iliskişi olmayan sadece coluguna çocuğuna ekmek götürmeye çalışan derdi ve davasi ekmek olan personele oluyor yazık deyilmi kış vakti işsiz bırakmak o insanları …

  • admin 8 Ocak 2016 at 00:47 #

   Haklisiniz ama bunu gören bir üst yönetim yok maalesef.

 3. nuriye 8 Ocak 2016 at 18:16 #

  Hastane kapatılır mı? Çok iyi bir hastane doktorları çok iyi. Bizene Feto’dan.Yönetimi değiştirirsin başına kendi adamını getirirsin. O kadar kanser hastası var organ nakli bekleyen hasta var, bide en az 3000 kişi işsiz kalacak. yazık ki bu 3000 kişinin çocukları eşleri ve borçları var.

 4. nora 9 Ocak 2016 at 11:40 #

  Ben iki çocuğumu Turgut Özal Hastanesinde doğurdum ve her ikisinin de gelişim takiplerini bu hastanede yaptırıyordum. Yaklaşık yedi yıldır buradan hizmet alıyordum. SGKnın kararını bugün öğrendim ve çık uzuldum. Ben kendi adıma temiz, duyarlı ve uzman yaklaşımdan çok memnundum. Umarım personeli mağdur etmeyecek bir çözüm bulunur. Saygılarımla.

 5. Zulüm 11 Ocak 2016 at 20:51 #

  Zulümden başka bişey değil bu kadarda olmaz

  • levent 30 Ocak 2016 at 03:40 #

   Hiçkimse suçu ispatlanıp onaylanmadıkça suçlu değildir.

 6. kesinlikle yanlış bir uygulama 26 Ocak 2016 at 12:31 #

  Savaşta dahi hastahane kapatılmaz. Halka hizmetin kesilmemesi ve halkın mağdur edilmemesi için devletin bu hastahaneleri devralıp kendinin işletmesi gerekiyordu.

 7. levent 30 Ocak 2016 at 03:38 #

  İddia edilen örgüt tanımı yerine kesinleşmiş yargıtaydan onanmış karar olmadan kanunsuz insafsız yanlış kararları haber ya
  panlar utansın

 8. banu 25 Şubat 2016 at 11:33 #

  Turgut Özal Hastanesinin anlaşmasının bitmesi beni derinden yaraladı..sonuç olarak hem personel mağdur hem hastalar..ki gerçekten kaliteli hizmet veren bir kurumdu.

 9. Mehmet Kaya 7 Mayıs 2016 at 19:50 #

  bence kurumlarin yönetimi degistirilseydide insanlara yazik olmasaydi keşke.

 10. endaze 23 Mayıs 2016 at 16:34 #

  alayınıza gider göreceğiz kim fetö kim paralel müptezeller sizi!

 11. nur 23 Temmuz 2016 at 18:10 #

  Cok iyi olmuş antalyada akdeniz şifa hastahaneside ona ait onu da kapatsınlar. Sırf para koparabilmek icin hamile kadınlara bebegin engelli adayı diye soyleyip aldırtıyorlar 21 haftalık hamileyken bebegimin dawnsendromu oldugunu soyleyip aldırtmaya calıstılar

 12. Ayakkabı tekini böyle yersiniz 15 Ağustos 2016 at 20:23 #

  Antalya akdeniz şifa hastaneside fetö ye ait habiblerle anlasmamiz var die habiblerden gelenlerden bir kurus bile para almiyolar ama diger insanlarada acil serviste 1 liraniz eksik die muayene etmiyolar bizzat sahit oldum .Gitmeyin o hastaneye vatana hainlik yapanlar ve buna razi olanlar dolu orasi rüsvet gani gani hak yemeye gelince konu nickk nickkk biz yapmayiz haci😃😃Birakin lan bu ayakları.

Trackbacks/Pingbacks

 1. SGK’da FETÖ Operasyonları | SGK Hizmet Dökümü, SSK Sorgulama, Edevlet - 10 Mart 2016

  […] paralel yapıyı finanse eden hastanelerin SGK ile olan anlaşmalarının iptal edildiğini yazmıştık. Tam da bu olay çok geçmemişken İzmir SGK bölge müdürü ve çalışan 6 kişi göz altına […]

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz