üst

SGK Hizmet Tespit Davası Açmak

Son dönemlerde birçok kişi SGK Hizmet Tespit Davası Açmak adına araştırmalar yapmaktadır. Bu anlamda ise SGK’nın, direkt olarak kitlelere sunduğu hizmet anlayışı her geçen gün artmakta ve önemli bir yere gelmektedir. Şimdi sizlere bu konuya ilişkin olarak bir soru  – cevap bölümü yayınlayacak, konularla alakalı da çok daha güncel fikirler elde etme olanaklarını sunmayı da ihmal etmeyeceğiz.

SGK-Hizmet-Tespit-Davası

SORU: 2000 yılında bir şirkete SGK’lı olarak giriş yaptım ve hala çalışıyorum. 2000 yılında işe başlamama rağmen, sigortam 2004 yılının, 8. Ayında yapıldı. O yıllara ait benim teslim aldığıma dair adım, soyadım, imzam olan faturalar ve belgeler var. Şirketi mahkemeye versem geçmişe dönük sigortalarımı alabilir miyim? Lütfen bu konuyla ilgili bana yardımcı olun. Sema Serer

CEVAP: sigortasız çalıştığınız süre için işverene ve SGK’ya karşı iş mahkemesinde SGK Hizmet Tespit Davası Açmak olanaklarına sahipsiniz. Çalıştığınızı delil ve tanık ifadeleri ile ispatlama olanağınız söz konusu olur ise, mahkeme kararında belirtilen aylık kazanç toplamları ile prim ödeme gün sayıları dikkate alınır ve sizlere bu kapsam da hizmetler sunulur.

Mahkemeye sunulan delillerin değerlendirilmesi ve hakimin taktirinde doğru bir durumun ortaya atılması adına da, söz konusu olan faturalar delil mahiyetinde önemli bir adım olacaktır. Bu nedenle var olan ispatlarınızı elden kaybetmemeli, buna ilişkin olarak da bir yol izlenmelidir. Geçmişe dönük yapılmayan sigortalarınız ile alakalı bilgilere ulaşmak ve bu konulara ilişkin fikirler almanızı sağlamak amacı ile önemli çalışmalar yapıyor, her daim sizlerin önceliğini SGK elinde tutuyor. Sizler de direkt olarak SGK Hizmet Tespit Davası Açmak konusu ile alakalı tüm delil ve tespit tutanaklarını sunarak karşı dava açabilirsiniz.

Bir önceki yazı olan Doğum Borçlanması başlıklı makalede doğum borçlanması ve doğum borçlanması nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz