üst

SGK Hizmet Dökümüyle SSK Prim Gün Sayısı Sorgulamak

Biliyoruz ki hepimizin amacı güzel bir emeklilik dönemi geçirmek! Bu aşamada ise emekliliğin tadını çıkarmak ve güzel bir emeklilik sürecinden geçmek için prim ve hizmet günlerimizi doldurmak gerekiyor! Biz de bu aşamada e-devlet ve SGK siteleri üzerinden sorgulama yaparken ne gibi ayrıntılar söz konusu olacağı hakkında sizlere bilgi veren yazılar hazırlıyoruz!

SGK Hizmet dökümü sayesinde herkes ne kadar gün çalıştığına, sigortalı süreç boyunca da hizmet dökümü üzerinden kaç iş günü olduğuna kadar ayrıntıları inceleyebiliyor. SSK Prim gün sayısı sorgulama işlemleri bu aşamalar üzerinden gerekli olduğu kadar sizlere yansıtılmakta ve sunulmaktadır. Biz de bu etaplar üzerinden sağlanan tüm hizmet durumlarını detaylıca incelemenizi, emeklilik dönemine kadar da sorunsuz bir şekilde kayıtları incelemenizi önermekteyiz. Böylelikle hem priminizin ne kadar olduğunu görüntüleyebilecek, hem de var olan emeklilik yaşı hesaplamalarda da tüm ayrıntılara ulaşabileceğiniz ortamlar yaratmayı ihmal etmeyeceğiz.

Web sitemiz, SGK’ya bağlı olan tüm vatandaşlar için ayrıntılı bilgiler ve hizmetler sunmaktan kaçınmamaktadır. Siz de SGK üzerinden yapacağınız sorgulamaları daha bilinçli hale dönüştürmek ve zorlukları kafanızdan atmak için tüm ayrıntılara web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu tip sorgulamalar yaparken sigorta numaranız veya TC Kimlik Numaranıza ihtiyaç duyulur. Ayrıca e-devlet sitesinde online olabilmek için de bir parola oluşturmanız gerekmektedir. Bu parola oluşturma hizmetiyle beraber herhangi bir sorun yaşamadan üyelikleri aktif hale dönüştürebilir, gün sayısı sorgulamadan; emekliliğe kadar tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazı olan Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım? başlıklı makalede eş sigortası ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz