üst

SGK Hizmet Dökümü Almak

SGK hizmet dökümü almak konusu ile SGK konusunda en çok merak edilen kısmını aydınlığa kavuşturalım. SGK hizmet dökümü nasıl alınır gibi bir soruyu her ay 500 bin kişi google‘a soruyor. Biz de SGK hizmet dökümü yazısını ilk yazımız olarak yazmak istedik. SGK Hizmet Dökümü işlemleri 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren şifresiz olarak yapılabiliyor.

Öncesinde kendi sisteminde yer alan SGK Hizmet Dökümü uygulaması taşındı. Artık size özel e-devlet şifresi ile sgk hizmet dökümü alabilirsiniz. Bilgilerinizi girerek SGK Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz adrese gidip tc kimlik numarası ve e-devlet şifre bilgilerinizi girmeniz yeterli.

SGK Sorgulama işlemi ile SGK hizmet dökümü almak için e-devlet şifresi almanız gerekiyor. Artık SGK’nın kendi sitesinden sorgulama yapılmıyor. E-Devlet sistemi üzerinden SGK kurumuna gelip sgk hizmet dökümünüze bakabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden SGK Hizmet Dökümü Alma İşlemleri  

Ne zamandır beri Sigortalı olduğunuzu, ne zaman sigorta girişinizin yapıldığını ve sigortanızın ne kadar tutar üzerinden yattığını e-Devlet şifrenizle sorunsuz, hatasız, problemsiz öğrenebilirsiniz. Öğrenmek için aşağıdaki adrese tıklamanız yeterli.

e-Devlet SSK Hizmet Dökümü için Tıklayınız

Yukardaki bağlantıyı tıkladıkdan sonra aşağıdaki gibi işlemleri yapacaksınız

resmin büyük hali için üstüne tıklayın

Karşınıza çıkacak SGK dökümüze üstte bulunan Barkodlu Belge oluştur kısmına tıklayıp indirebilirsiniz. Bu kadar basit bir durum.

En son ve güncel yol bu. SGK’nın kendi sitesinden artık SGK hizmet dökümü alınamıyor arkadaşlar. SGK hizmet dökümü alma hakkında varsa sorularınız ve ya ekleyeceğiniz birşey aşağıdaki yorum kısmından ekleyebilirsiniz. Başka bir bilgilendirici yazıda görüşmek üzere.

Bir önceki yazı olan Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım? başlıklı makalede eş sigortası ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

,

Trackbacks/Pingbacks

  1. Sgk Hizmet Dökumu Nerden Yapılıyor | SGK tire SSK - 8 Aralık 2015

    […] Lafı daha fazla uzatmadan sizi sgk hizmet dökümü almak yazısına alayim. Adrese tıkayınız.  Sgk Hizmet Dökümü […]

  2. SGK Hizmet Dökümü Almak | Editor... - 13 Ocak 2016

    […] SGK hizmet dökümü almak konusu ile SGK konusunda en çok merak edilen kısmını aydınlığa kavuşturalım. SGK hizmet dökümü nasıl alınır gibi bir soruyu her ay 500  […]

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz