üst

SGK Hizmet Dökümü Açılmıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı; son dönemlerde siteye girişlerin zorlu bir hale dönüşmesinden dolayı bu aşamada site tabanını güçlendirdiğini ve artık kullanıcıların çok daha rahat bir şekilde SGK hizmet dökümüalabilecekleri bir platform yarattıklarını açıkladı.
Ziyaretçilerin son dönemde ki yoğun mesajları sebebiyle doküman almanın bayağı bir zorlaştığını biliyorduk. Bu nedenden dolayı da artık web sitesi üzerinden doküman ve yazıları almak çok daha kolay ve basit bir hale dönüşecek. Tüm uygulamalardan hem vatandaşlar kolay şekilde faydalanabilecekler, hem de pratik bir şekilde tüm içeriklere ve dokümanlara ulaşabilme haklarına sahip olacaklar. Bu sorunun son dönemlerde sadece SGK’nın resmi sayfasında ki e-hizmet bölümünde yer alması da, kitlelerin bu yönde araştırmalar ve yoğun girişler yapmasına neden olmuştu. 

Artık kolaylıkla SGK hizmet dökümü alınabilecek, herhangi bir zorluk yaşanmadan dokümanlara ulaşım durumu söz konusu olacak. SGK’nın yaptığı bu açıklamalara göre artık e-hizmetler bölümünde ki sistem çalışması durumuyla bakıma alınması durumu söz konusu olmuş, çalışmalar tamamlandıktan sonra da e-devlet sitesi üzerinden dilediğinizce SGK hizmet dökümü alabilme olanaklarına sahip olacaksınız. Bu aşamada milyonlarca kullanıcı da yeni işe geçiş ve buna benzer durumların söz konusu olması dahilinde SGK’nın bu gibi hizmetleri sorunsuzca ulaştırabilmesi açısından araştırmalar yaptığını ihmal etmiyor!

Sitede oluşan problemlerin tekrarlamaması ve buna benzer ayrıntıları yaşatmaması açısından da bu düzenlemelerin sorunsuzca günümüze uyarlanması bekleniyor. Tabii ki ayrıntılı bir değerlendirme yapılmasıyla beraber SGK hizmet dökümüalma durumu söz konusu olacakken, kullanıcılar bu aşamada yoğun araştırmalar yapmayı ve alanında tecrübeli bilgiler edinerek kitlelerin daha fazla dokümanlara ulaşabileceği platform yaratılmasını bekliyor! SGK’nın site üzerinde ki çalışmalar ise birkaç güne kadar sonuçlanacak.

Bir önceki yazı olan Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım? başlıklı makalede eş sigortası ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz