üst

SGK Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

SGK işçiye her zaman kolaylık sağlar. Emeklilik Başvurusu Yapmak isteyenler şimdi daha kolay yoldan bunu yapacak. Son zamanlarda İnternet üzerine yerleşen “ E-Devlet” hizmeti sayesinde, artık daha kolay yoldan başvuru yapacak ve kendinize zaman ayırmış olacaksınız. Eskisi gibi sıraya girerek beklemek, uzak yerlere giderek size verilen dosyaları doldurma gibi hizmetlerine de son. İnternet üzerinden kolayca başvuru gerçekleşmiş olacak.

Emekli olma yaşını dolduranlar, SGK kurumlarına gitmeye gerek kalmadan, resmi sitesinden artık kolayca başvurusunu yapacaklar. Bu işlemler sayesinde, ağır evraklar, sıra bekleme ve onay alma gibi süreçlerde rafa kalktı. E-Devlet şifreniz üzerinden site üzerinden sizden istenilen bilgileri vermeniz durumunda kolayca bu işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

e-devlet Üzerinden SGK Emeklilik Başvurusu Yapmak  

SGK hizmetler bölümünde, e-devlet şifrenizi giriniz. Buradan menüler zaten size gelir. Emeklilikle ilgili seçenekleri seçin. “Emeklilik Başvurusu” yapma işlemini görürsünüz. Burada size bir dosya sunulur. Doldurmanız gereken bu dosya içerisinde, emeklilik yaşı, hangi işte çalıştığınız ve buna benzer gerekli bilgileri sizden ister. Zaten TC Kimliğinizi girdiğiniz zaman sistem size ait olan bilgilerin çoğunu çıkartıyor. Sizde bu bilgileri gözden geçirerek, birkaç soruya cevap verdikten sonra, artık emeklilik başvurusunu kolaylıkla yapmış olacaksınız.

SGK Hizmeti için “ E-Devlet” şifreniz varsa eğer, artık bu tür işlemlerde diğerlerine göre daha avantajlı olursunuz. Eski sistemlere göre çok ama çok karlı bir olay. Aynı zamanda Emeklilik yaşını tam anlamayanlar olabiliyor. Burada size bu yaşın ne kadar yılda dolacağı, nasıl başvuru yapılabilir gibi size çok iyi yardımcı olunuyor. Emeklilik başvurusunda sonra istediğiniz zaman sisteme yeniden giriş yaparak, onay geldi mi? Yada eksikler var mı? Gibi birçok konuda tekrar bilgi almak da artık mümkün.

SGK emeklilik başvurusu ile ilgili aklınıza takılacak herhangi bir soru varsa yorum kısmından sorabilirsiniz. Ayrıca bu konuda bildiğiniz ve eklemek istedikleriniz varsa bizlere yine yorum kısmından iletin. 

Bir önceki yazı olan Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım? başlıklı makalede eş sigortası ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1823 3HG8gnZqc3NQ-0Qi5FaGivuQD51HhCXn2ZGRlMndylIRVLMLj_37lSYD4STyjet9 358c69e2c4313dddd2a1564c058e568ed0143d39&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1835 Q-wrvQGSXvS_MGTt5r7KaGGM3f3IUf2rqIqT_mIxVIJBgPfHc5On7sEVveX6pGg7 946a1ac2e2b4360a339a8480dd70ef211e49403b&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,SSK Emeklilik dilekçesi istenilen evraklar

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz