üst

sgk-eborcu-yoktur

SGK e-Borcu Yoktur Belgesi Nasıl Alınır?

Uzun bir aradan sonra bugün size SGK E-borcu yoktur belgesi nasıl ve nereden alınır, bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Hem işveren hem de çalışan için SGK sitesi üzerindeki online işlemler gerçekleştirilebiliyor. Bu konuda onlarca yazı yazdık. Bu işlemlerden bir tanesi de SGK’nın kendi sitesi üzerinde verdiği eborcu yoktur servisi. Bu işlem ile borcu yoktur yazısı ve belgesi almak ve bunu yazdırmak mümkün hale geliyor.

Eborcu yoktur servisine giriş yapıldıktan sonra sadece birkaç kişisel bilgi girişinden sonra devlet kapısında sıra beklemeden çok kolay bir şekilde e borcu yoktur belgesi alabiliyorsunuz. SGK eborcu yoktur servisini kullanabilmek için bir kereye mahsus olarak SGK müdürlüğüne giderek aktivasyon işlemi yaptırmanız gerekiyor. SGK il müdürlüğünde aktivasyon için sizden birkaç form doldurmanız gerekiyor. Formları doğru bir şekilde doldurduktan sonra aşağıdaki belgeleri temin etmelisiniz.

  1. Taahhüt Belgesi,
  2. Aktivasyon Onay formu,
  3. Başvuru Formu

SGK E-Borcu Yoktur Belgesi Nereden Alınır?

SGK e-borcu yoktur belgesi almak için en altta vereceğimiz adrese tıklamanız gerekir. Adrese giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Daha sonra açılan sayfada işverenler, çalışanlarına olan borçlarını görebilir. Herhangi bir borcu olmayanlar kolayca e-borcu yoktur yazısını buradan indirip, yazdırabilir. Aynı sayfada çalışanlar da hangi ayda ne kadar prim ödediklerini, ayrıca aylık brüt kazançlarını öğrenebilir ve yıllık olarak da bunları kontrol edebilir.

SGK EBorcu Yoktur Belgesi Almak için TIKLAYINIZ

SGK e-borcu yoktur sorgulamak bu kadar kolay bir işlem. İşlem hakkında anlamadıklarınız veya sormak istedikleriniz varsa aşağıdaki yorum kutusuna mesaj atabilir, ya da yukarıdaki iletişim kutusundan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazı olan SGK İşe Giriş Sorgulama başlıklı makalede sgk işe giriş bildirme, sgk işe giriş kontrolü ve sgk işe giriş sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

sgk borcu yoktur yazısı,sgk borcu yoktur,sgk e borcu yoktur,e borcu yoktur,e sgk borcu yoktur,e borcu yoktur sgk,sgk borcu yoktur yazısı alma

, , , , ,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz