üst

SGK Cep Telefonu Güncelleme

SGK Kurumu bazı zamanlarda site alt yapı güvenlik olarak “Güncelleme “ yapar. Bu güncelleme kullanıcıları mağdur etmemek için yapılır. Genelde “Cep Telefonu” üzerinden güncelleme söz konusudur. SGK Kurumuna kendi cep telefonu numaranızla kaydolmanız önemlidir. Çünkü her türlü “SMS” bilgisini almak için, bu sizin için gerekli olan bir durum.

Güncelleme olduğu zaman, tekrardan kendi numaranızla beraber yeni bir Şifre alabilirsiniz. Ama, numara kaybetme veya güncelleme alamama durumlarında, tamamen yeni baştan bir e-devlet şifresi edinmeniz gerekir. Buda sizin için zorlu bir süreç olur.

SGK Cep Telefon Hizmetleri

SGK çok kullanıcıyı bünyesinde barındırdığı için, belirli sürelerde bakım ve onarım çalışmaları yapar. Yani güvenlik açısından bu şart olan bir durumdur. Eğer, başka birinin numarasıyla sisteme kaydolursanız, gerekli güncellemeler geldiği zaman sizin için sıkıntı yaratır. Güncelleme olduğu zaman, şifreniz sıfırlanır. Bu nedenle de, sizin numaranızdan yeni bir şifre almanız gerekir. Eğer başkasının numarasıyla sisteme kaydolduysanız, o numarayı tekrar girmeniz gerekmekte. Ama numarayı bulamıyorsanız, biraz uğraşarak yeniden şifre edinmeniz gerekecek. Bunun içinde e-devlet şifresi adı altında başvuru ve yenileme çalışmaları yaparak.

SGK Şifre Yenileme işlemlerinde size ait bilgiler yer alır. Sadece cep telefon numarası değil, TC bilgilerinizin hepsiniz tekrardan vermeniz gerekmekte. Birde numaranızı kaybederseniz, o zaman uzun bir şifre alma işlemi yapmak zorunda kalırsınız.

Her zaman bu tip resmi kurumlara kendi bilgilerinizle kaydolun. SGK zaten sürekli kendi TC bilgilerinizi ister. Bu nedenle ilk kaydolma işleminde kendi numaranızı vererek bunu yapmanız çok büyük bir avantaj olur. Güncelleme gibi durumlarda, SGK tarafından ilk mesaj sizin telefon numaranıza gelir ve şifre yenileme işlemini rahatlıkla yapmış olursunuz.

Bir önceki yazı olan Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım? başlıklı makalede eş sigortası ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

SSK TELEFON GÜNCELLEME

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz