üst

SGK Borcunu Düzenli Ödeyenler Kazanıyor

SGK borcu olanlar, düzenli ödeme yapmadıkları zaman, SGK kurum olarak yıpranıyor. Özellikle “ İşletmelerin” düzenli yapması durumunda, SGK kalkınma hızına daha fazla geçiyor. Zamanında ödeme yapan İşletmeler işçi başına aylık ve yıllık olarak çok fazla kar elde ediyor. Aynı zamanda, borcunu zamanında ödeyenler, Faiz oranlarındaki genel artıştan da kurtulmuş olacak. SGK borcu zamanında ödenmediği zaman, bir sonraki ay daha fazla para yatırmak gerekmekte. Bu nedenle işletmelerin kendini düşünerek, zamanında para yatırmaları çok akılcı bir hareket olacak.

SGK Borcunun Düzenli Ödemenin Avantajları

SGK borcunu düzenli ödediğiniz zaman işçi başı tam “ 60 Tl” bir kazanımın oluyor. Yani, bir işçiden aylık 60 TL kazanç sağlarken, yıllık “ 720 TL” kazanmış oluyorsunuz. İşçi sayısının çok fazla olduğu işletmeler özellikle buna dikkat etmeli. Aksi halde SGK Borcu yüzünden faizlerle beraber bir işçiden 100 Tl zarar edende var. Düzenli ödemenin mantığı çok fazla. Bir işçiye verilen Maaş ne kadar yüksek olursa, SGK borcu da o denli büyük olur. Ama siz zamanında ödemeler yaparak, kısa sürede SGK tarafından kara geçer ve açıkları kapatırsınız.

SGK Borçları biriktiği zaman, iflasa giden işletmeler de vardır. İşçinin Sigorta karşılığı olan parayı zamanında ödemek, ileriye yönelik sağlam temeller atmaktır. Hem işçi kazanır, hem de siz. Yapılan yeni düzenlemelerle beraber SGK size bu konuda yardımcı da olmakta.

İşçi başı yaklaşık 60 Tl kar elde etmek eskiden mümkün değildi. Ama şimdi daha karlı dönemler sizleri bekliyor. Tabii, işletme ve kurumunun da maliyetlerine göre SGK borcu değişir. Ama unutmayın! Ne kadar çok SGK öderseniz, o kadar da çok size geri dönüş karı olur. Bu açıdan da bakmak lazım.

Bir önceki yazı olan Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım? başlıklı makalede eş sigortası ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz