üst

SGK Alo 170 Ücretli mi?

SGK kurumu tarafından alınan bazı destekler ücretlendirme kapsamına dahil olur. Bunlardan biri de Alo 170 Hattı. Bu hat üzerinden genel Sigorta bilgileri alınırken, aynı zamanda bazı sorunlara dahilde genel bilgiler alınır. Bu bilgiler sayesinde artık daha iyi hizmet almış olursunuz. Alo 170 Müşteri hizmetidir. Diğer kurum yada özel kuruluşların Müşteri hizmetlerini aradığınız zaman, nasıl para gidiyorsa, bu işlemde aynıdır. O nedenle yapacağınız görüşmeleri kısa tutma da fayda var.

Alo 170 Neden ücretli?

Ülkemizde bilindiği üzere Faizlendirme işlemi yer alır. Alo 170 kendi başına bir kurum yada Müşteri destek birimi değildir. Direkt olarak devlete bağlı olan bir kurumdur. Devlette, kendine has kurumlardan yapılacak işlemlere Faiz üzerinden bir takım ücretler alır. Bunu zaten yapmak zorundadır. Eğer yapmazsa Faizle beraber SGK kurumu zarar görür. SGK kurumuna destek olmak ve her zaman daha gelişmiş hizmetleri almak için, katkı da yapmak zorundasınız. İşte Ülkemizde ki faizlendirme sistemi bakımından, Alo 170 hattı ücretlidir.

SGK Alo 170 hattı sayesinde, Müşteri hizmetlerine daha kısa yoldan ulaşırsın. Bilgi almak için Müşteri hizmeti size en gelişmiş düzeyde yardımcı olur. Asla tersleme yada soruya alakasız cevap verme hakkı yoktur. Bu bakımdan da SGK istemeyerek de olsa, yeni yasa bakımından para almak zorundadır. Gün içerisinde bu kurum üzerinden yeri geliyor milyonlar giriyor. Ancak SGK her türlü bunun altından kalkmayı başarıyor. İşte sizde bu tarz çalışmalarla beraber, daha kısa yoldan bilgi alırsınız. Ama Müşteri hizmetlerini bir yerden desteklemekten lazım. Ücretlendirme ise ortalama 3 TL götürür. Buda zamanla size büyük kayıplar yaşatır.

Bir önceki yazı olan Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım? başlıklı makalede eş sigortası ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

alo 170 ücretlimi,170 ucretlimi,170 aramak ücretlimi,alo 170 ücretli mi

One Response to SGK Alo 170 Ücretli mi?

  1. Metin Mert 23 Ağustos 2016 at 15:00 #

    Çalıştığınız yer biraz büyük bir firma ise alo170 hiç bir işe yaramaz boşuna aramayın. Hatta sizin şikayet ettiğinizi çalıştığınız yere farklı kurumlar aracılığıyla ispiyonlar.
    Dikkat edin

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz