üst

SGK 110 Eczacı alımı yapacak

SGK bünyesinde çalışmak üzere 110 Eczacı alımı yapacağını duyurdu. Eczacılar Sosyal Güvenlik Kurumu’nda 4B sözleşmeli statüsünde çalışacak. Alımlar için sınav gerçekleştirecek.

SGK eczacı alımı için yapılacak sınav ile ilgili duyuru aşağıda. Sınava girecek adaylar ile ilgili kura olması biraz kafa karıştırıcı. Biz ilanı yayınlayıp yorumlarınızı bekleyelim.

‘Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar

image

“Madde 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 nci maddesine 28/03/2016 tarihli ve 2016/8720 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile eklenen fıkrada; “Sosyal Güvenlik Kurumunda bu Esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak eczacı unvanlı sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın anılan Başkanlıkça belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak kura veya yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılır.” hükmü gereği Sosyal Güvenlik Kurumuna bu kura ile 440 eczacı yerleştirilecektir.

Kura sonucu yerleşen adaylar Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yazılı ve/veya sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Sınav sonucunda başarılı olan 110 kişinin ataması ilgili Kurum tarafından yapılacaktır.

Bu kura için başvurular 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü www.yhgm.saglik.gov.trinternet adresinden erişilecek PBS (Personel Bilgi Sistemi) üzerinden alınacaktır. Sınavla ilgili takvim ve duyurular kura sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ilan edilecektir.

Bir önceki yazı olan SGK TC Kimlik No ile Hizmet Dökümü 2016 başlıklı makalede sgk hizmet dökümü 4a, sgk hizmet dökümü sorgulama şifresiz ve sgk hizmet dökümü sorgulama ssk sicil no ile hakkında bilgiler verilmektedir.

, ,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz