üst

GSS-Borcu-olan-Sağlıktan-Faydalanabilir-mi

GSS Borcu Olanlar Sağlık Hizmetinden Faydalanabilir Mi?

Bilindiği üzere genel düzenlemeler sonrasında pek çok kişinin GSS borcu olduğu ortaya çıktı ve geniş kapsamlı olarak bu alanda hizmet alabilmek adına borçların ödenmesi talebini Bakanlar Kurulu iletti. Bunun yanı sıra ise, yeni alınan kararla beraber genel sağlık sigortasından faydalanabilmek adına 31.12.2015 tarihine kadar prim borcu şartına bakılmama kararı alındı. Prim borcu olan kişiler, sağlık hizmetlerinden yararlanmaya ise 2015 yılının son gününe kadar devam edecekler!

GSS-Borcu-olan-Sağlıktan-Faydalanabilir-miBundan sonra ki süreçte ise GSS borcu olan kişiler, borçlarını ödedikten sonra sağlık hizmeti alabilecekler. Kendi nam ve bağımsız bir hesapla çalışanlar, Genel Sağlık Sigortası kapsamında 29.09.2015 ve 205/8106 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile sağlık hizmetlerinden ücret ödemeden yararlanabiliyorlar. Bakanlar kurulunun bu kararı sayesinde pek çok SGK ve GSS’ye bağlı olan kişi, sağlık tesisleri ve devlet üniversitelerinin sağlık uygulama – araştırma merkezlerinden sağlık hizmeti alabilecekler. Bu sürenin tekrar 31/12/2015 sürecine kadar aktif olduğunun da altını çizelim!

2016 yılında ise GSS borcu olan kişiler sağlık hizmetinden faydalanamayacaklar. Bu süreç zarfında ise, hükümetin belirlediği süreç dışına çıkma olasılığı söz konusu olduğundan dolayı, vatandaşlar provizyon verilememiştir uyarısı ile hastane kapılarından çevrilecekler. GSS borcunuz var ise, mutlaka bu borcu ödemenizi ve öncelikli kılmanızı öneriyoruz. Devletin bu kapsamda biraz gaddar bir yaklaşımı söz konusu! Çünkü ihtiyaç sahibi olan kişiler, GSS borcu sebebiyle faydalanamıyorlar ve 2016 yılında da bu gibi sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Bu sorunların üstesinden gelmek ve detaylı bir şekilde görüntüleyebilmek adına ise incelemelerin en temel şekilde sağlanması ve sorunsuzca günümüze sunulması bekleniyor.

Bir önceki yazı olan Direk Müşteri Temsilcisine Bağlanma Tuşları başlıklı makalede avea, garanti ve müşteri temsilcisi numarası hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

gss borcu olan muayene olabilir mi 2016,bakur borcu var H engelli sağlık hizmetinden

,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz