üst

Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım?

Son dönemlerde SGK siteleri üzerinde çok fazla araştırılan “eşimin sigortasından nasıl faydalanırım?” sorusunu sizler için derledik. Eşiniz üzerinden sağlık hizmeti almaya başlarsanız, sisteme girip müstahak olup olmadığınıza bakmanız gerekmektedir. Eğer müstahak olarak görünmüyorsanız SGK’ya gidip aktivasyon yaptırmanız gerekmektedir. Eşinizin sigortasından yararlanmak adına gerekli evraklar hazırlanmalı ve kimlik kartıyla beraber SGK tescil servisine başvuru yapmanız durumunda, eşinizin üzerinden sağlık yardımı almaya başlayabilirsiniz.
Eşimin sigortasından nasıl faydalanırım? Konusunu şimdi bir soru – cevap şeklinde özetleyelim;
Soru: 18 Nisan 1987 yılında doğmuş olan bir bayanım. 10 Ağustos 2007 tarihinde SSK’lı oldum, 6 aydır da çalışmıyorum. Sağlıktan da bu ölçüde faydalanamıyorum fakat eşim çalışıyor. Eşimin üzerinden sağlıktan yararlanabilir miyim? Veya bunun başka bir yolu var mıdır?
Cevap: Sigortalı olarak çalışmadığınız sürece eşinizin üzerinden sağlık yardımı almak mümkündür. Bunun için hemen SGK sitesine giriş yapıp, müstahak olup olmadığınıza dair kontroller yaptırmalısınız.
Eşinizin yabancı olmasıyla beraber sağlık hizmetleri alması olasılığını da değerlendirelim. Yabancı uyruklu eşlerin genel sağlık sigortasından faydalanması açısından, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine veya Sosyal Güvenlik Merkezlerine müracaat etmesi gerekmektedir. Bununla beraber yabancı ülke sağlık yardımlarından yararlanamadıklarını belirtir ve bir taahhütler bulunabilirlerse, TC kimlik numaralarını bildirerek sağlık yardımlarından faydalanmanın mümkün olması durumu söz konusudur.

Yani bu anlamda herhangi bir çalışma durumu söz konusu olmadan, direkt olarak “eşimin sigortasından nasıl faydalanabilirim?” sorusuna net bir dönüş almak mümkündür. Sizleri bu kapsamda en iyi şekilde uyarıyor ve en doğru yöntemleri sunarak da gerekli bilgiler almanızı sağlamaktan kaçınmıyoruz. Geniş kapsamlı olarak bilgilendirmeye yönelik olan bu haberimiz ile beraber, artık siz de eşinizin üzerinden herhangi bir sorun yaşamadan faydalanma haklarına sahip olacaksınız.

Google Aramaları:

eşinin sigortasından yararlanma 2016,eşinin sigortasından yararlanmak için gerekli evraklar,kadın eşinin sigortasından yararlanabilir mi,sigortali olarak çalİşip işten ayrilan erkek eşinin sigortasindan yararlanabilirmi,eşler birbirinin sigortasından yararlanabilir mi,erkek esinin sgortasindan yararlana bilirmi,eşimin sigortasından nasıl yararlanabilirim,eşimi sigortama almak istiyorum,eşim emekli ve sigortalı çalışıyor ben hangisinden yaralanıyor,erkek eşinin sigortasından yararlanabilirmi

,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz