üst

Emeklilik İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Emekli Olma Yaşını doldurduktan sonra, birde bunun işleme konulması için gerekli evrakların teslimi başlar. SGK üzerinden işlem yapıldığı zaman, önceki yıllara oranla bu zaman zarfı daha çok kısaldı. Ama bazı zamanlarda Emekli olunan kuruma göre de zaman değişiyor. Bazıları 15 günde emekli olurken, bazıları için bu 3 Ay kadar da sürebiliyor.

SGK ve Emeklilik Sandık Kurumu da bu işe el atarak, Emeklilerin madur olmamaları için gerekli olan bütün işlemleri yapıyor. Elbette genel olarak bu işin süresi var. Başvuru yapıldıktan sonra, yaklaşık 5 gün sonra zaten evraklarınız işleme alınır. Bu süreden sonra üzerine zaman girer. Yani, 5 Gün sonunda 5+5:10 günde olabilir, 15 Günde ve daha fazla sürelerde olabilir. Ama burada sizin Emekli olduğunuz kurum ve Pirim sayınız. Yaş olarak da elbette bir fark dilimi olur.

Emeklilik İşlemleri Ortalama Nasıl Sürede İşler?

Emekli olmak için başvuru yaptığınızda, bunun belli bir süresi olur. Yani, Emeklilik için yaşınız dolduğu zaman, bağlı olduğunuz kurum adıyla SGK kurumlarına başvuru yaparsınız. Bu anda işlem işlemeye başlar. Ama sizin yatırdığınız Primler, yaşınız ve Emekli sandığına başvurularınız gibi işlemlere bağlı olarak da değişen bir zaman kapsamı vardır. Ortalama işlemlerin bitme süresi “ 20 Gün” olarak belirlenir. Yani bu süre içinde emeklilik işlemlerin çoğu tamamlanır ve artık maaş almak için girişimler başlar. Ama bazılarının işlemleri ise 3 Aya kadar sürdüğü bildiriliyor.

Emekli İşlemleri Süresi ortalama seviyelerde işler. Ama SGK tarafından yapılan açıklamada, İnternet üzerinden bu işlemi kısa sürede başlatarak, yine kısa sürede sonuçlanmasına memnun kalacaksınız.

Bir önceki yazı olan Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım? başlıklı makalede eş sigortası ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

emeklilik işlemleri ne kadar sürer,emeklilik başvurusu ne zaman sonuçlanır,emeklilik dilekçesi kaç günde sonuçlanır,öğretmen emeklilik işlemleri ne kadar sürer,emeklilik başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır,memur emeklilik işlemleri ne kadar sürer,emeklilik işlemleri ne kadar sürüyor 2017

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz