üst

Emekli Maaşınızı Evde Alabilirsiniz!

Artık isteyen tüm emekliler, maaşlarını direkt olarak evinde alabilecekler! Eski zamanlarda belli bir yaşın üzerinde ki kitleler için sadece evde emekli maaşı alma hizmeti sunan PTT, artık tüm emekliler için bu hizmetini genişletti ve direkt olarak paranın eve geleceği hizmet durumunu sağlamak adına kolları sıvadı!
Online başvurunuzu gerçekleştirip, sizler de maaşlarınızı direkt olarak evinizde alabilme hakkına sahipsiniz. Emekli ve hak sahiplerinin evde ödeme uygulaması ilk olarak 2011 yılında başladı, PTT Genel Müdürlüğü ile yapılan anlaşmalar sonucunda yaşlı insanların banka sırası beklememesi adına maaşları evde alabilecekleri bir durum oluşturuldu. Artık buna göre emekli maaşı için ilk aylık dışındaki güm maaşlar PTT iş yerleri aracılığı ile konutlara dağıtılabiliyor. 

Artık maaş alan tüm SSK, Bağ-Kur, Emekli sandığı üzerinden emekli olan kişilerin; herhangi bir yaş durumuna takılmadan “konutta ödeme” başvurusu yapabiliyor, böylelikle e-devlet üzerinden yapılan başvuru sonucunda da maaşların eve gelmesi durumu söz konusu oluyor. E-devlet sitesine girişinizi tamamladıktan sonra siz de verilen şifre yardımı ile beraber kendi hizmet durumunuzu görüntüleyebilir, buradan “konutta ödeme” kısmını işaretleyerek diğer aylar için düzenli olarak maaşınızı elden alabilme hakkına sahip olabilirsiniz.
“PTT’den ücretsiz hizmet!” sloganı ile birlikte herkes tarafından kullanılan bu hizmet türü, adım adım şu şekilde yapılabiliyor;
·         www.turkiye.gov.tr sitesine girişinizi gerçekleştirin.
·         “Adres ve Banka/PTT” değişikliği menüsünü seçin.
·         4/1-(a) ve 4/1-(b) statülerindeki aylıkların konutta ödenmesini işaretleyin.

Bu süreçten sonra sizler de sorunsuzca maaşınızı evlerden alabilecek, herhangi bir yaş sınırlamasına veya soruna takılmadan tüm maaşlarınızın kontrolünü de bu şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Kitleleri fazlası ile mutlu eden bu haber ile beraber artık emekli maaşı almak adına bankalarda uzun kuyruklara girmeye gerek kalmadı! 

Bir önceki yazı olan Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım? başlıklı makalede eş sigortası ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz