üst

Dul ve Yetim Aylığı Başvurusu

Dul ve yetim aylığı başvurusu için öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumuna danışmak ve başvurmak zorundasınız. Çünkü bu aylık türü, sigorta sahibi iken veya sigorta ile emekliliğe hak kazanan kişilerin hayatını kaybetmesi durumunda, ilgili kişilerin SGK’ya giderek talep temin etme olanakları söz konusudur.

Dul ve yetim maaşı alacak olan kitleler ise, başvurularını işleme sokmak adına SGK il merkezlerine gitmeli ve gereken belgeleri vermelidir. Böylelikle Dul ve yetim aylığı başvurusu konusunda tam anlamıyla başvuru olanakları bulmuş olabilirsiniz. Başvuru yaparken doğru maddeleri takip etmek çok önemlidir. Bunlar da;

  • Yeni sistem tamamen internet üzerinden gerçekleşmekte ve emeklilik talemi başvurusunda SSK ve Bağ-Kur’lular, direkt olarak yararlanma olanaklarına sahiptir.
  • E-devlet şifreniz olduktan sonra hemen alt kısımda sunduğumuz link ile beraber tahsis talep formu önünüze gelir. Formu doğru bir şekilde doldurduktan sonra emeklilik işlemleri başlayabilir.

Dul ve yetim aylığı başvurusu yapmak adına tıklayınız.

  • Bu bağlantıya giriş yaptıktan sonra “kimliğimi şimdi doğrula” bağlantısını açınız. Daha sonra e-devlet şifresi bölümünü açın ve TC kimlik numaranızla beraber, e-devlet şifrenizi de yazarak Dul ve yetim aylığı başvurusu başvuru ekranına giriş yapabilirsiniz.

Dul-ve-Yetim-Aylığı-Başvurusu

Sisteme giriş olanakları sağladıktan sonra direkt olarak başvuruda bulunmak basit bir hale dönüşmektedir. Başvuruda bulunan kişiler ise, başvurunun sonucunu ve detaylarını da sistemden takip edebilirler. Dul ve yetim aylığı başvurusu yaptıktan sonra, maaşı almaya hak kazanan kitleler ise, maaşları belirttikleri banka hesabından düzenli olarak alabilmektedir. Artık e-devlet şifresi sayesinde tüm işlemler, internetten kolayca yapılabilmektedir. Siz de henüz şifre edinmediyseniz en yakın PTT’ye giderek 2 TL karşılığında e-devlet şifrenizi almayı ihmal etmeyin.

Bir önceki yazı olan Kendi İşyerinde Sigortalı Olmak başlıklı makalede işyeri sigortası nasıl yapılır ve kendi işyerinde ssklı olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

yetim aylığı başvurusu,dul Maaşı kayıt yapma sitesi,dullar twitter,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1833 eNuTMS_0wawnOQny0qMuBnXLc2jPcAyIJf5sRcUZHS3YzroZQV9_qM0ThZb1HN0s 4b3fcf988378859e0b0009276bd3e66cb5514047&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1833 TSI1nTrxZ8EtvFFxgB2naMkKl6mzWJDjDvR6zOyQXhuduNXraPajyKuRo-yk3m-c af8d5782dc27e15d0813f56ae551b1d3ccab3f18&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,yetim maasaina basvuru evfaklari,Yetim maaşı için nereye nasıl basvurulur

,

Trackbacks/Pingbacks

  1. Yetim Aylığı Almak için Eşinden Boşanmak | SGK Hizmet Dökümü, SSK Sorgulama, Edevlet - 19 Ocak 2016

    […] şikayetler sonrası SGK incelemede bulundu. Yetim maaşı alabilmek için 22 bin çiftin devleti dolandırdığı ortaya çıktı. Eşinden boşandıktan […]

  2. SGK Ocak 2016 Zam Farkı Ödemeleri | SGK Hizmet Dökümü, SSK Sorgulama, Edevlet - 30 Ocak 2016

    […] 2015 yılına ait ek ödemeleri ile emekli, vazife malulü, dul veya yetim maaşı alanların maaşlarına ait Ocak 2016 zam farkı ödemelerini yapmaya başladı. […]

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz