üst

Doğum Parası Dilekçesi

15 Mayıs 2015 tarihi itibariyle Doğum yardımı programı, 633 sayılı kanun hükmünde ki kararnamenin, Ek-4’ünce maddesi doğrultusunda kullanılmaya başlandı. Bu hükme göre tüm Türk vatandaşlarına canlı doğan ilk çocuğu için 300 TL, ikinci çocuğu için 400 TL, üçüncü ve sonra ki çocukları için de 600 TL doğum yardımı yapılmaktadır. Şimdi sizlere doğum parası dilekçesinin nasıl doldurulacağı ve istenilen bilgileri kapsayan bir yazı sunacağız.

Doğum parası dilekçesini başvuru kapsamında;

  • Aile ve sosyal politikalar il müdürlükleri
  • Sosyal hizmet merkezleri
  • İl müdürlüklerine gönderilmek üzere ilçede yer alan Kaymakamlık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapabilirsiniz.

Doğum-Parası-Dilekçesi

Başvuru kapsamında gerekli olan belge ise dilekçe ve hastaneden aldığınız doğum raporudur. Bu anlamda siz de var olan durumdan faydalanabilme kapsamında, doğum parası dilekçesini aşağıda sunacağımız linkten indirebilir ve doldurduktan sonra yardım parası alabilirsiniz. Doğum yardımı uygulamasına ilişkin olarak 20.05.2015 tarih ve 77848 sayılı yazı ile “Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi” örneği de aşağıda yer almaktadır.

Dilekçeyi eksiksiz ve kapsamlı bir şekilde doldurduktan sonra siz de posta yolu ile veya şahsen direkt olarak kuruma başvurabilirsiniz. Bunun yanı sıra ise ailelere 143 ve 183 hatlarından bilgi verme durumu söz konusu olmaktadır. Söz konusu başvuruları yukarı da bahsedilen alanlara yapabilir, sorunsuzca hizmet ve bilgi alma noktalarına değinebilirsiniz. Günümüz şartlarında bu gibi uygulamalar sayesinde artık başvurular çok daha kapsamlı ve kolay bir şekilde sizlere sunulmaktadır. Biz de eksiksizce gerçekleşmesi ve başvuruların olumlu sonuçlanması aşamasında, siz değerli kullanıcılara konu ile alakalı daha kapsamlı bilgiler ulaştırmaktayız. Aşağıda ki linkten direkt olarak Doğum parası dilekçesini indirebilir ve daha sonra çıktısını alarak doldurabilirsiniz.

Doğum Parası Dilekçesini İndirmek İçin Tıklayın.

Bir önceki yazı olan Sağlık Yardımı Talep ve Taahhüt başlıklı makalede sağlık hizmeti sorgulama ve Sağlık Yardımı Talep ve Taahhüt hakkında bilgiler verilmektedir.

,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz