üst

Cezaevinden Emekli Olabilir Miyim?

cezaevinden emeklilik işlemleri

cezaevinden emeklilik işlemleri

Bu soru SGK üzerinden de çok fazla soruluyor arkadaşlar.  Cezaevinden Emeklilik diye bir kanun elbette var. SGK Kurumu, belli bir yaşa gelen, emekli olmayı hak eden ancak suç işleyerek hapse düşen insanlara bu konuda yardımcı oluyor.  Yani bazı hafif suçlarlar, Kader mahkumu olarak hapse giren, ancak Emeklilik yaşı gelen insanlar,  buradan genel bir başvuru yaparak, yine kısa sürede emekli olur.  SGK üzerinden başlatılacak olan bu işlemler sayesinde,  kısa sürede daha çabuk süreç işler. Bu süreçle beraber rahat bir emeklilik durumu olur. “ Memurum, işlediğim bir suç nedeniyle hapse girmek zorunda kaldım. Ancak emeklilik primleri hepsi doldu ne yapmam gerek? “

Cezavinden Emekli Olmak

Cevap:  yukarıdaki soru son zamanların en fazla talep alan sorunlarından.   Memur olan bir kimse, işlediği hafif suçtan dolayı içeriye girmek zorunda kaldı. Burada suçunda aslında hafif yada büyük olarak da ayırmamak lazım. SGK tarafından verilen haklarda, Hapiste olan ama Emeklilik haklarının hepsini tamamlayanlara, kısa sürede işlemler başlatarak, emekli olma hakkı verilir. Sadece Memurları kapsayan bir konu değil.  Vatandaş emekli olmayı hak etmiş ve belli bir yaşa gelmişse, Hapishane tarafından da işlemlere yardımcı olunarak, çok  daha kısa süreli işlem dosyalarıyla beraber Emekli olmak çok daha mümkün hale getirildi.

Cezaevinde Emeklilik İşlemlerine Nasıl Başlarım?

SGK internet üzerinden artık  Emeklilik başvuru hizmetini sunarken, eğer internet ortamında yapılamayacaksa, Hapishane tarafından size yardımcı olunur ve bu sayede  dosyalarınız kısa sürede SGK kurumlarına ulaşır.  Artık sizde kolay bir şekilde emekliğe doğru adım atarsınız.

Bir önceki yazı olan SGK Ocak 2016 Zam Farkı Ödemeleri başlıklı makalede emeklilik zam farkı ödemeleri, ocak 2016 zam farkı ödemeleri ve sgk zam farkı ödemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

, ,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz