üst

Bağkur Banka Değişikliği

bagkur-banka-degistirmeBağkur üyesi iseniz ve banka değişikliği gerçekleştirmek isterseniz Bağkur banka değişikliği yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmanız internet üzerinden mümkün olmaktadır. E devlet internet sitesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bu işlem ile birlikte kolayca Bağkur banka değişikliği işlemi yapabilirsiniz. Bağkur üyesi olarak bu işlemi yapmak için öncelikle e devlet şifrenize ihtiyacınız var. Bu işlemi de diğer bütün işlemler gibi e devlet portalı üzerinden gerçekleştireceksiniz. E devlet portalına giriş yapmadan bu işlemi internet üzerinden yapmanız mümkün olmaz. Bir e devlet şifrenizin var olduğunu varsayarak hemen aşamaları anlatmaya devam edelim. Eğer şifreniz yoksa en yakın PTT’den temin edebilirsiniz.

Bağkur Banka Değiştirme

E devlet şifreniz ile e devlet portalına giriş yapın ve hizmet listesinden 4B Bağkur banka değiştirme sekmesini tıklayınız. Bu sekmeye tıklamanız ile birlikte ortaya çıkacak olan bilgileri doldurduğunuzda banka değişikliğiniz kısa bir sürede gerçekleşmiş olur. Sistem üzerinden yaptığınız işlemlerde doğru bilgileri girmeyi ve doğru sekmelere tıklamaya dikkat ediniz. Çünkü yapılan yanlış işlemleri fark etmeyebilir ve dolayısıyla ortaya çıkan sorunlardan rahatsız olabilirsiniz.

Eğer E Devlet Şifreniz Yoksa

Eğer bu basit işlemi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz e devlet şifresine sahip değilseniz bu başlıkta Bağkur banka değişikliği yapmanız için gerekli olan e devlet şifresini nasıl edineceğinize dair detaylar sunalım. Burada öncelikle PTT şubesinin adresini bilmeniz gerekiyor çünkü bu şifre PTT şubeleri üzerinden alınıyor. Merkezi bir PTT’ye gerek yok, bu işlem şubeler üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Şifre alma aşamasında PTT çalışanı sizden birkaç lira isteyecektir. Bu ücreti de yanınızda bulundurmayı unutmayın. Bunun dışında zarf içinde size verilecek olan şifreyi güvenli bir şekilde tutmalı ve korumalısınız çünkü şifreniz size özel olacak.

Bir önceki yazı olan Emekli Sandığı Banka Değişikliği başlıklı makalede 4c banka değişikliği, banka değişikliği nasıl yapılır ve emekli sandığı banka değişikliği hakkında bilgiler verilmektedir.

, ,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz