üst

Antalya SGK Emeklilik Başvuru Takibi Yap

Antalya SGK Kurumu öyle güzel bir sistem getirdi ki, bu haber diğer illerdeki kurumlara ders olabilir. SGK ortak çalışmasıyla gerçekleşen bu olayda, “Emekliler” için daha kolay bir sistem yer alıyor. Emeklilik yaşı, günü ve Prim son durumlardı nedir? bunların hepsini daha kolay ve daha kısa yoldan bulacaklar.

Tek yapmaları gereken SGK sitesinde yer alan Antalya Emeklilerle ilgili bölüme gelerek tıklamak. Öyle uzun uzun bilgiler ve değişik sorulara da gerek kalmadan, direkt olarak sisteme girmek ve bakmak da mümkün artık. Bunu yaptığınız zaman, sadece T.C Bilgilerinizle beraber tüm dökümanlar ana ekranda yer alacak.

Antalya Emeklilik Takip Sistemi

SGK sitesine yeni bir kategori eklendi. Antalya SGK Emeklilik bölümünden, kısa bilgiler girdiğiniz zaman direkt olarak işlem yapmış olacaksınız. T.C ve Sicil numaranızla beraber daha önce bu denli hızlı bir Emeklilik takibi yapmamıştınız. SGK sitesinde yer alan yeni Antalya takip sistemi, işlerinizi bu şekilde daha düzenli ve daha aktif bir şekilde yapmanızı sağlayacak. O döneme kadar olan yaşınızla ilgili, primler ve en son güne kadar yatan Sigorta primlerinin son halleri de yer alacak. Bu sayede, daha kolay ve daha aktif bir şekilde SGK işlemlerini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Antalya SGK tarafından düzenlenen bu yeni işlem bilgisi sayesinde, emeklilik süreninizi ne zaman dolacağı ve ne zaman düzenli maaş alacaksınız, bu bilgilerin hepsini gözetleme imkanı sunuyor. Bazı kurumlar tarafından yatırılmayan prim yada diğer borç sorgulama işlemlerini de sistem üzerinden gözetleme yaparak, o kurumlara suç duyurunda bile bulunabilirsiniz. Antalya SGK tarafından düzenlenen ve SGK Resmi sitesinde hayat bulan bu uygulama sayesinde, artık primleri daha düzenli ve daha ayrıntılı bir şekilde bakabileceksiniz.

Antalya Emeklilik Başvuru Takip Sistemi için TIKLAYINIZ

Bir önceki yazı olan Eşimin Sigortasından Nasıl Faydalanırım? başlıklı makalede eş sigortası ve sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

www antalyasgk gov tr,wwwantalyasgk,www antalyasgk gov tr evrak takibi,emelik icin antalya seseka,antalya sgk emeklilik islemleri dahiliye no

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz