üst

Aile Hekiminden Nasıl Randevu Alınır?

Günümüzde pek çok kişi yeni yasa tasarısı olan “aile hekimi” konusu ile alakalı bilgi edinmek adına araştırmalar yapmaktadır. Şimdi, sizlerin direkt olarak aile hekiminden randevu alacağınız yolları gösterecek ve var olan rahatsızlıklarınızın da kısa vade de hekiminiz tarafından incelenebileceği ortamlar yaratacağız.

Aile hekimine gitmek isteyen vatandaşlar ise yeni sistem ile vakit kaybı yaşamadan, istediği bir saatte muayene olabilme hakkına sahip olacaktır. Söz konusu olan bu uygulama için ise herhangi bir ek ücret talep edilmemektedir. “Alo 182” aracılığıyla randevu almak istiyorsanız da bağlı bulunduğunuz operatörün tarifesine göre bir ücretlendirme yapılacaktır. Ayrıca internet üzerinden ve mobil cihazlara indirilen uygulamalar ile de tamamen ücretsiz olarak randevu alabilme olanaklarına sahipsiniz. Sağlık bakanlığının tüm hastanelere tek bir yerden randevu almasına olanak sağlayan bu sistem türü, Merkezi Hekim Randevu Sisteminin açılmasıyla aile hekimlerine ulaşmanızı sağlamaktadır.

Aile Hekiminden Randevu Almak

aile-hekiminden-randevu-al

Aile hekimlerinden randevu almak için ise aşağıda ki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

  • Açılan Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmalısınız. Eğer daha önce üye olmadıysanız, sistem üzerinden “yeni üye” butonuna basmalısınız.
  • Sisteme girişi tamamladıktan sonra alt kısımda yer alan “Aile hekiminden randevu al” bağlantısına tıklamalısınız.
  • Sistem otomatik olarak yan tarafa aile hekiminizin çalışma programına uygun saatleri sıralayacaktır. Buradan uygun saat ve tarih seçimini yaparak, randevu bilgilerinizi kontrol etmelisiniz.
  • Randevuya onay veriyorsanız, gerekli güvenlik kodunu girdikten sonra da “Randevuyu Kaydet” butonuna basmalısınız.

Aile hekiminden randevu almak için tıklayınız.

NOT: Sisteme isteğe göre e-devlet şifresiyle giriş yapılabilmektedir.

Bir önceki yazı olan Yetim Aylığı Almak için Eşinden Boşanmak başlıklı makalede alo 170, boşanan kadına yetim aylığı ve sgk ihbar hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1835 nMKuV5gD0ad3VheW22pmOQMhVLhdv0EzG07loMFwoPFbiHM-CqFlDYq5vI6In2i9 2befb8bb4f3fa28c74807251b8d389e6c2edd7b5&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz