üst

unnamed.png

Aile hekimi randevu alma

Aile hekimi sistemi getirildiğinden beri, her bireyin kendi atanmış olduğu sağlık ocağında düzenli olarak gittiği bir doktorun varlığı söz konusu olmuştur. Aile hekimliği sisteminin birçok olumlu kısmı söz konusudur. Ve en önemlisi, hastalıklarınızın düzenli olarak takip edilmesi ve bunun yanı sıra sizinle alakalı bilgileri sürekli izleyen bir hekimin varlığı çok daha sağlıklı olmanıza fırsat sağlar.

Fakat, aile hekiminde muayene olmak isteyen her bireyin, sağlık ocağına gitmiş olması halinde beklemesi gereken bir sıra göze çarpar. Randevu sistemi sayesinde, sıra beklemek yerine her hasta kendi saatini bilir ve tıpkı bir hastane ortamında olduğu gibi tedavi olur.

Aile Hekiminden Randevu Alma

Aile hekimden randevu alabilmek adına izlenmesi gereken iki yol vardır. Birinci yol telefon iledir. Ve yalnız yaşayan yaşlı ve online ortamdan uzak olan bireyler için en tercih edilesi yoldur.  Burada yapılması gereken; cep telefonu yahut da ev telefonu ile 182 numarasını çevirmektir. Aradığınız 182’de karşınıza çıkan ilk adım TC kimlik numaranızın istenmesidir. Ardından ise aile hekiminizden randevu almak istediğinizi belirtiyorsunuz. En erken randevu tarihi bir sonraki gün olur iken en geç randevu tarihini de kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

İkinci yol olarak ise; online ortamdan aile hekimliği randevu sistemine giriş yaparak, randevu almaktır. Burada izlenecek adımları şu şekilde saymak mümkündür;

• Merkezi hekim randevu sistemi internet sayfasına giriş yapmanız gerekir. Tıklayınız
• Karşınıza çıkan hazır bir formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekir.
• Formda istenilen bilgiler; TC kimlik numaranız, daha önce oluşturmuş olduğunuz parolanız olur.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Şifre Alımı

Eğer oluşturmuş olduğunuz bir şifreniz yok ise; giriş yapmış olduğunuz web sistemi üzerinde var olan yeni üye, butonunu tıklamanız gerekir. Burada kimlik bilgilerinizi doldurmanız ve hemen ardında yeni bir parola oluşturmanız istenir.

Ardında oluşturmuş olduğunuz parola ile sisteme düzenli olarak giriş yapabileceksinizdir. Eğer şifrenizi unutursanız yahut da kaybederseniz, tekrar aynı adımları izleyerek yeni şifre alabilir yahut da 182 telefon numarasını çevirerek konu hakkında yardım isteyebilirsiniz.

Bir önceki yazı olan Yaş büyütme emekliliği etkiler mi? başlıklı makalede yaş büyütme, yaş büyütme emeklilik ve yaş büyütme erken emeklilik hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

aile hekimi randevu alma,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1821 lorri-iCgPYSHiKn4vdnKDKeQ2WWwFfqT5W1ZdoJPyuFj9RNBVqVARIGtrwGVF4e 26e2ccf127c11d2e749b589f46203df496687c52&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1833 qjKApoesW9uaoQ4NjL3TMzpycgKbjfZpyrMDB0dBPPdKLRUslOMPRlogJmMAneIs 52670bef16d34b848c91ed52b2c35533877fcdd8&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

, , , ,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz