üst

6552-Yapılandırma-Sorgulama

6552 SGK Yeniden Yapılandırma Borç Sorgulama

Yeniden yapılandırma borçları ile alakalı olarak hizmet bedeli süresince SGK’ ya başvuru yapmak mümkün olabiliyor. Bu bağlamda; yapılandırma durumunun en ince konusu olan ödeme planı hakkında bilgi alabilir ve konuyu ayrıntılı bir şekilde irdeleme fırsatı bulabilirsiniz. Yeniden yapılan süresinin ödeme seçeneklerine bölünmüş hali; tek seferde ödeme ve on sekiz taksitte ödeme şeklinde karşımıza çıkıyor.

6552 Torba

Konu ile alakalı olarak; 4 / a kapsamı çerçevesinde çalışan bireylerin;

  • 2014 yılı ile 04 ay öncesi itibari ile; sigorta primleri,
  • İşsizlik primleri,
  • İdari para cezası yaptırımları,
  • Damga vergisi ödemeleri,
  • Eğitime katkı payı ödemleri gibi birçok ödenmemiş fakat ödenmesi gereken maddi yatırımları kapsar. Bu maddi yaptırımların yeniden ödenebilmesi haline gelmesi de kanunen; yeniden yapılandırma olarak adlandırılmıştır.

Yukarıda saymış olduğumuz kapsamlar dahilinde işverenlerin mutlaka gereken adımları eksiksiz olarak tamamlamış olmaları gerekir.

Yapılandırma Sorgulama Yapmak

Her bireyin adına ve siciline kayıtlı olan e – devlet şifresi yardımı ile yapılandırma sorgulamaya giriş yapmak mümkün olmaktadır. Yapılandırma sorgulama sırasında e – devlet yokluğu sıkıntısı yaşayan işverenlerin; kendilerine en yakın PTT şubelerine gitmeleri ve iki TL ödemeleri halinde bir e –  devlet şifresine sahip olabileceklerini ve bu adımdan sonra işlemlerini noksansız olarak yapabileceklerini bilmeleri gerekir. www.turkiye.gov.tr sitesi yardımı ile e – devlet kapsamındaki tüm işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Ödemeler Nasıl Yapılır?

Yapılandırma ödemeleri; Vergi Dairesi Müdürlüklerine ve mutlaka mesai saatleri içerisinde yapılabilir. Bunun haricinde ise; www.glb.gov.tr adresinden de ödeme yapmak mümkündür. Burada ödeme yapabilmek adına anlaşmalı bankaları seçmeli ve mutlaka işlemlerinizi; 02 – 22 saatleri arasında gerçekleştirmelisiniz. 6552 torba kapsamında taksitli ödeme şekilleri de mevcuttur.

Borç Sorgulaması Online Hizmet

6552 yapılandırma sorgulama işlemlerinizin borç toplamını görmek yahut da borç toplamını yeniden hesaplamak birçok online borç sorgulama kanalınca sunulan hizmetler arasında yer alır. Bunun yanında; gelir dairesi başkanlığı web sitesinden konu ile alakalı olabilecek şekilde yardım alabilir ve diğer vergi ödemelerinin yeniden yapılandırma avantajlarının iç tüzüklerini gözden geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazı olan Bağkur 4B İsteğe Bağlı İlk Tescil Kaydı Bildirimi başlıklı makalede 4b isteğe bağlı ilk tescil kaydı, 4b isteğe bağlı tescil ve bağkur isteğe bağlı tescil bildirimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Aramaları:

sgk 6552 yapılandırma borç ödeme,sgk 2016 geriye dönük prim ödeme varmı,sgk yapılandırma sorgulama,https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1822 gpvJO0NAIAAGBac5uZRxc37WsfKdPeDq7cMwjQJot557TpL1gvVPLPmivUwsq-3P fc384f856d5a0a27500860f8f19f167b61c15273&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme,sgk yapılandırma ödeme,sgk yeniden yapılandırma

, , , ,

Henüz Bir Yorum Yok. İlk Sen Ekleyebilirsin.

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz