üst

4a-hizmet

4A Hizmet Dökümü nedir, nasıl alınır?

Eski SSK kurumlarının birbirinden ayrılmasından sonra SSK terimleri de artmaya başladı. 4A hizmet grubundan olanlar da bunlardan biri. 4A hizmet dökümü ile bir iş yerinde SSK ile çalışanları ilgilendirmektedir. 4A hizmet dökümü ile ssk giriş ve çıkışlarını ve ssk priminin yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz.

4A olarak yer alan kişiler SSK’ya prim ödeyenleri kapsamaktadır. Bir iş yerinde çalışanlar, iş veren tarafından her ay sonunda geçen ayın primleri yatırılır. 4A ülkemizde en çok kişinin çalıştığı ve iş sahibi olduğu sigorta çeşididir. Aslında diğer bir tarifle 4A, SGK tarafından özel sektör çalışanları ile devlet memurlarının bir kısmına verilen kısaltılmış bir koddur.

Bu yazımızda size 4A hizmet dökümü nasıl alınır ve e devlet üzerinden işlemler nasıl sürer onu anlatacağız.

4A Hizmet Dökümü nasıl alınır?

4A SSK grubunda bulunanlar, e-devlet sistemi üzerinden giriş yaparak istedikleri zaman hizmet dökümlerini görüntüleyip, çıktısını yazıcıdan alabilirler. 4A hizmet dökümüz ile ssk işe giriş ve çıkış tarihlerinizi, ayrıca ssk primlerinizi yatıyor mu, yatıyorsa ne kadar prim yattığınızı ve prim gün sayınızı öğrenebilirsiniz.

4a-hizmet-dokumu

4A hizmet dökümü almak için aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra e-devlet sistemine giriş yapmanız istenir. Bu ekrandan TC kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girmeniz istenir. İstenilen giriş bilgilerini girdikten sonra 4A hizmet dökümü ile istediğiniz bölümleri görüntüleyebilirsiniz. Çıktısını almak için yazdır bağlantısına tıklamanız yeterli.

4a

4A hizmet dökümü alma konusunda anlatacaklarımız bu kadar. Konu hakkında soru ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümüne ekleyebilirsiniz.

4A Hizmet Dökümü Almak için TIKLAYINIZ

Bir önceki yazı olan 2016 Bağ-Kur Primleri Ne Kadar? başlıklı makalede 2016 bağkur primleri, bağkur primi ve bağkur primi ne kadar oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

, , , ,

Trackbacks/Pingbacks

  1. 4A Hizmet Dökümü Barkodlu Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü, SSK Sorgulama, Edevlet - 11 Nisan 2016

    […] 4A hizmet dökümü bir kısım özel sektörden veya bir kısım kamu görevlileri içi verilen bir koddur. Kişiler sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek ve emekli olabilmek için belli primleri ve günü tamamlamak zorundadır. Hizmet dökümleri aracılığıyla ödenen primleri ve günleri görmek mümkündür. Sigorta Kodlarından birisi olan 4A, SSK sisteminde prim ödeyenlerin tümünü kapsamaktadır. Hatta bazı sözleşmeli personellerde bir sigorta koluna tabidir. […]

Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz